Dantel Modelleri – Her Biri Ayrı Güzel 75 Adet Nostaljik Dantel Örnekleri


Hanımlar bugünkü konumuz yeni dantel modelleri . Şimdilerde şanslıyız elsanatlarivehobi.com  gibi sitemiz var bol bol örnek bulabiliyoruz. İnşallah daha çok dantel örnekleri paylaşacağım sizlerle. Bilmem hatırlıyor musunuz. Eskiden gazeteler iç sayfalarinda kadın bölümü oluyor ve orada dantel örnekleri paylaşılıyor du. Sırf o dantel modelini almak için gazeteyi alıyorduk. Veya komşu çok güzel dantel den fiskos sehpası takımı yapmış.  Onu bir gün ödünç alırdı annelerimiz o gece onun nasıl yapıldığını örgü detaylarını çıkartırdı. Bu şekilde evin her yerinde dantel örtüler olurdu.dantel oda takımı modeli örnekleri

Burada paylaşacağım yeni dantel örneklerinde ayni eskiden gazetede verilen örnekler gibi dantel modeli ve yanında örgü şeması, detayları mevcut. Buyurun hanımlar bu güzel dantel örneklerinden sizde faydalanabilirsiniz.  Sizde evinizde şık bir örtü yapabilir çeyizinize lazım olan her türlü el işi örnekleri için sitemizden istifade edebilirsiniz.

Kadınların hayatta en çok ilgilendikleri ve ilk olarak ilgilendikleri hobi dantel modelleri öğrenmektir herhalde. Bütün kadınlar çeyizleri için bir kere olsun ellerine  tığ almış ve çeşitli dantel modelleri örmeyi başarmak için çok uğraşmışlardır. Bunun için de kurslara dahi giden dantel ve çeşitli örgü alanlarında kendini çok geliştirmek isteyen hanımlar vardır. Bunun için sitelerde birçok örnekler yer almaktadır.

Ancak sizin anlayacağınız ve detaylı olarak sadece bu sitede yer alıyor hanımlar. Sitemizde bol bol kaliteli resimlerle dantel örnekleri ve yapılışları paylaşılmıştır.  Evinizde hobi olarak elinize dantel almak isteyebilirsiniz. Türklerin birinci adetleri ve gelenekleri de evin her köşesine dantel koymaktır. Bu neden ile her kızın çeyizinde dantel olmazsa olmazlar arasında yer alır.dantel örnekleri yeni

Dantel örgü modelleri ve dantel örgü modelleri yapılışı ayrıntılı olarak sizler için sitemizde bulunmaktadır. Oda takımı dantel örnekleri ve salon takımı dantel örgü modelleri hatta mutfak takımı olarak bütün dantel örgü modelleri ve çeşitleri sitemizde yer almaktadır ayrıca bazı konularında ayrıntılı anlatımı yer almaktadır.

Sizlere en güzel dantel modelleri bulunan bu konumuz hazırlamak benim için ayrı bir zevk. Hepimizin çocukluğunda vardır bu dantel örtüler, dantelden masa örtüleri, peçetelikler. Hanımların en büyük uğraşıydı örgü işleri danteller. Kadınlar bir yere toplandıklarında her birinin elinde bir küçük çanta olurdu ve bunların içinde hemen iğneler tığlar çıkartılır. Başlanırdı çeşit çeşit dantel modelleri yapılmaya.

Hanımlar bir birinden motifler, örnekler alır kopya ederlerdi onları. Bazen gazetelerin örgü ekleri olurdu orada siyah beyaz halinde örgü detayları verilir onlardan dantel desenleri, motifleri çıkartılırdı. Danteller örülürken kahveler çaylar içilirdi.Evin her yerine dantelden örtüler hazırlanırdı. Eve çok güzel bir zarafet şıklık katılırdı. Ama artık eskide kaldı bir çok yeni nesil genç kızlara göre.en güzel dantel modelleri

Bazen sanki yeni her zaman eskiden iyiymiş gibi geliyor. Sanki bu dantel işleri eskiden beri vardı . Artık daha modern fabrikasyon taklit dantel örtüler çıktı ya. Bunlar daha iyiymiş gibi gelebiliyor. Elbette tercih meselesi bunlar ama. Bana göre ben el emeği ürünlerde her zaman ayrı bir zarafet görürüm.

Birçok mağaza ve vitrin camlarını süsleyen yeni dantel modelleri; hamarat birçok hanımın elinden geçmektedir. El emeği göz nuru olan bu ürünler tüm ev için uygun şekilde dekore edilerek üretilmekte ve müşterilerinin rahatlığı, göz zevki düşünülerek yapılmıştır. Kadınların zaman harcayarak ilmek ilmek ördüğü dantel modelleri, çok güzel bir görüntüye sahiptir. Son derece estetik ve sağlam olan dantel modelleri gerek yurtiçinde gerekse de yurt dışında sıklıkla satın alınmaktadır.dantel modelleri

Çoğu zaman kadınlar; dantel modeli çıkaramazlar ve yardım ihtiyacı duyarlar, genellikle çevrelerinde dantel modeli çıkaran ve farklı tarzda modeller ören arkadaşlarından yardım alırlar, ancak bazı durumlarda oda yetersiz kalır. İşte bu durumda devreye www.elsanatlarivehobi.com girmektedir. Bu site, kadınların ihtiyaçları doğrultusunda çağa uygun, sosyal yaşantıları baz alınan modeller ve el işleri sunmaktadır.

Siteyi ziyaret eden kişilere hizmet etmekten büyük mutluluk duyan ve sürekli yenilikçi fikirleriyle bayanları etkileyen www.elsanatlarivehobi.com  Sitesi; çok çeşitli tığlar, ipler kullanılarak örülmüş dantel modellerini meraklılarıyla paylaşmaktadır.

Modern çizgisinden şaşmayan ve son moda renk ile desenlerin uyumlubir şekilde alakalı olarak dizayn edilmesine fırsat vererek ve her şeyin en kalitesini, en güzelini seçmektedir.

Geçmişten günümüze ulaşmayı başaran ve bizler için gelenek haline gelmiş olan tığ işleri birbirinden farklı kullanım alanına sahiptir. Tığ işleri karşımıza bazen yatak odası takımı olarak çıkarken bazen tiril tiril bir masa örtüsü, bazense hoş bir yastık olarak çıkabilmektedir. Bu nedenle el sanatları sitemizde tığ işlerine de oldukça geniş olarak yer vermekteyiz.oya örnekleri

Sitemizde klasik modellerin yanı sıra görenleri kendisine hayran bırakacak oldukça yeni modellerde bulunmaktadır.Sizler de farklı tığ işi oya örneği arıyorsanız modellerimiz arasından rahatlıkla bulabilirsiniz. Farklı birçok kullanım alanına ve modele sahip tığ işi oyalardan istediğinizi seçerek rahatlıkla örebilirsiniz.

Tığ işi örmekten keyif alan ya da bu uğraşı para kazanmak için yapan bayanların yararlanabilmesi adına bir araya getirdiğimiz modeller tüm bayanların beğenisini toplayacak türden.

Özellikle sarı, kırmızı ve turuncu gibi birbirinden neşeli renklere ev sahipliği yapan masa örtüsünden, pembe fırfırlı kenara sahip hem dekoratif hem de hoş kalp yastığa, sarı takımdan şık beyaz salon takımına kadar gören herkesin beğenisini kazanacak farklı tığ işi oya modellerine yer verdiğimiz galerimizde paylaştığımız resimler yardımı ile sizlerde istediğiniz modeli kolaylıkla örmenin tadını çıkarabilirsiniz.
yeni dantel örnekleri

Dantel; genç kızların çeyizleri için ördüğü, orta yaşlı bayanların evlerinin dekorasyonu için ördüğü göz alıcı bir sanat eseridir. Evet, sanat eseridir, çünkü her yeni dantel modelinde bayanların, zevki, uğraşları, beğenileri, sevinçleri, hüzünleri işlenir ve ortaya çok güzel yeni dantel örnekleri çıkar. Dantel modasının yoğun bir şekilde istendiği günümüzde; her bayan elinden geldiği kadar yeni danteller yapmaktadır.

Dantelin çokça rağbet görmesiyle birlikte birçok ulusal ve uluslar arası firmalarda bayanların ördüğü yeni dantellere fiyat biçmişler ve kendilerinden satın almışlardır. Bu işi zevk olarak yapan kadınların yanısıra tamamen para kazanmak maksadıyla da yapan bayanlarımızı görmek mümkündür. Çeşitli kalite de iplerle yapılan danteller, bir yörenin kimliği, yaşayış şekli, düşünce biçimidir.

Her insan yaşadığı yöreye bağlı kalarak düşünür ve hissettiklerini tığlara, yeni dantel örneklerine döker. Resimde de görüldüğü üzere; yapımı gerçekten zor ve muazzam birkaç yeni dantel örnekleri mevcuttur. Bu dantel örneklerini öğrenmek isteyen bayanlar için paylaşılmış olan bu görseller; geniş anlatımlı ve özgündür. İsteyen her insanın kolaylıkla öğrenebileceği derecededir. Tabiki bunun yanısıra; herhangi bir sorusu ya da fikir alışverişi yapmak isteyen bayanların olması durumunda site yönetimi günün her saati onlıne olarak ziyaretçilerine yardım etmektedir.

Hanımlar en yeni dantel örnekleri yayınladığımız galerimizi gezmek için ilk resme tıklayın ve sırası ile galerimizde gezinin.

En Güzel dantel modelleri resimli galeri – 75 Adet dantel örnekleri

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.