3 Boyutlu Kıvrımlı Lif Yapımı – Videolu Anlatımla Lif Yapımı


Merhaba hanımlar bugün sizlere görüntüsü ve renkleri ile capcanlı duran bir 3 boyutlu kıvrımlı lif yapımı anlatan video paylaşmak istiyorum. Bu video bu sefer biraz farklı çünkü videoyu hazırlayan ve lifi ören kişi bir erkek ve İspanyolca konuşuyor. Bu adam herhalde bu işi profesyonelce yapıyor. Örgü işi adamın uzmanlık alanı anladığım kadarı ile.

Örgü severlerin vazgeçilmezleri… adeta her ilmekte stres atarlar. neyden mi bahsediyoruz? Tabii ki değişik lif modelleri örmekten. Bir çok çeşidi vardır. Ve hemen hemen herkesin çok küçük yaştan itibaren görmeye alışık olduğu o muhteşem motiflerdir. Bakın mesela örnekte size birkaç değişik lif modeli sunduk. Ne kadar da güzel görünüyorlar öyle değil mi? küçük büyük herkesin ilgisini çekebilecek türden lifler bunlar. Hatta banyolarında şu modern keselerden kullananlar varsa bile bu lif modellerini daha farklı alanlarda da kullanmayı tercih edebilirler. Örneğin mutfaklarda herhangi bir yerde asılı aksesuar niyetine kullanılabilir.Tığ İşi Örgü Lif Yapımı

 

Aslına bakarsanız lif yapmayı öğrendiğiniz anda bunu daha farklı yönlerde de kullanabilirsiniz. Mesela aynı motifleri kullanarak çok daha büyük devasa boyutta yapıldığı takdirde çocuklar için battaniye bile olabileceği kanaatindeyim. Ya da örgü şişleri ile değil de tığ ve daha ince bir iplik tercih edildiğinde mevsimlik bir bluz dahi olabilir. Ama tabii konumuz bunlar değil değişik lif modelleri.

Hatırlıyorum da eskiden ninelerimiz ya da annelerimiz genelde işlerden arta kalan zamanlarında ellerinde bir lif örer de örerlerdi. Bunları ya kızlarının çeyiz sandıklarına ya da gelinlerine hediye ederlerdi. Büyüklerimizin kıymetini bilelim onlar bizim köklerimiz, herşeyimiz…

Tabi daha önce de dediğim gibi benim paylaştığım videolu nasıl yapılır konularında video da her şeyi açık açık göstererek ördüğü için ne dediğini anlamanıza çok da gerek yok.

Bu videoyu seçmemin sebebi ise ördüğü tığ işi örgü modelin ilginç çok güzel olması. Ayrıca bu paylaşacağım tığ işi örgü lif modelinin renkleri de çok canlı.

Sizde bu şekilde canlı renk kombinasyonları kullanarak bu şekilde harika sonuçlar elde edebilirsiniz diye düşünüyorum hanımlar.

Buyurun videoyu izleyin ve görün.

TejedorListo

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.