Şarj Kablosunun Etrafını Tığ İşi Örgü İle Kaplanması


Merhaba hanımlar ve beyler bugün sizlere çok enteresan bir konu ile geldim. Dün gece nette gezinirken sizinle paylaşmak için ilginç örgü örnekleri, ilginç örgü modelleri ve yapılışları ile ilgili konu arıyordum sonra telefon şarj kablosunun etrafını renkli bir ip ile tığ işi örgü ile kaplanmasına rastladım. Enteresan bir konuydu benim için.

Dedim bunu sitede paylaşayım da herkes görsün belki hoşuna giden olur beğenir.

Bir önceki konuda bahsetmiştim diy home projects konusundan bahsetmiştim ve konunun linkinin de aşağıda vereceğim. Orada bunun örgü ile olanlarına ise diy craf projects deniyor demiştim.

Diyeceksinizi bunu neden ingilizce söylüyorsun böyle kalıplaşmış. bu tarz konular ilk ingilizce kaynaklarda çoğaldı öyle kaldı ismi. Türkçemizde ise kısaya Nasıl Yaparım tarzında adlandırabiliyoruz. Onuda kısaltıp heralde NYP (Nasıl Yaparım Projeleri) deriz. Ama bazı isimler hangi dilde kültürde doğmuşsa o dilde aldığı isimle daha orjinal oluyor.

Neyse gelelim konumuza.

Şarj Kablosu Örgü-Diy Projects

İlginç Örgü Örnekleri

Nasıl örüleceği konusu zaten çok basit resimden de hemen anlarsınız. Daha nice zor örnekler tığ işi örgü modelleri, örgü motifleri paylaştım sizlere bunlar ne ki :):)

Ben size bu şarj kablosunu örgü ile kaplamanın bir kaç sakıncası ve detayını anlatayım. Eğer telefonunuzu şarj ederken şarj makinesi yani adaptör ısınıyorsa bunu yapmayın derim. Bazı adaptörler çok ısınıyor bazıları ısınmıyor.

Şarj makineniz eğer ısınmıyor sa  yapabilirsiniz. Diğer bir konu şarj kablonuzu örgü ile kaplamadan önce iyice kontrol edin yırtılan kopan bir yer var mı yıpranan bir yer var mı diye bakın.

Benzer bir konu olan “Kullanmadığınız Eski Kulaklık İle Örgü Bileklik Nasıl Yapılır ?” konusu ilginizi çekebilir.

Sonra Allah göstermesin bi kaza çıkmasın. Bu dediğim hususlara dikkat edin sonra karar verip örebilirsiniz.

Bunun teknik olarak iyi bir yanı ise şarj kablonuza güzel hoş bir görünüm katmasının yanında eğilip bükülme sırasında mukavemet sağlar.

Gene özellikle bayanların hoşuna gideceğini düşünüyorum.

Sitemizi takip etmeyi unutmayın zira her gün yeni ve güzel konular paylaşmaktayız, takipte kalın.

Şarj Kablosu Örgü-Diy Projects

İlginç Örgü Örnekleri

Kolay gelsin.

UK Crochet Patterns

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.