Keçeden Çiçek Yapımı-Adım Adım Resimli Anlatım


Merhaba arkadaşlar bu konuda sizlere adım adım keçeden çiçek yapımı ile alakalı güzel bir konu paylaşacağım. Bu sayede keçeden çiçek nasıl yapılır sorusunun cevabını vermiş olacağız.

Aslında keçeyle uğraşmak çok zevkli bir iştir. Ayrıca keçe son derece sağlıklı bir malzemedir. Zaman zaman keçeyle alakalı değişik konular paylaşmaya devam edeceğim. İleride vaktim olursa eğer keçe çiçekler gibi,  keçeden gül yapımı gibi konular paylaşmayı düşünüyorum.

keçeden çiçek yapımı

keçeden çiçek yapımı

Bu sayede zamanla keçe ile çiçek yapımı modelleri ile ilgili bir kaynak birikmiş olur. Daha sonra zaman buldukça keçeden çanta, keçeden yelek gibi değişik konularda paylaşmayı planlıyorum.

Hatta daha önceden bir tane keçeden çiçek yapılışı ile ilgili bir konu paylaşmıştım ona bakabilirsiniz.

Buyurun buradan resimlere bakarak adım adım keçeden çiçek yapımını öğrenebilirsiniz.

keçeden çiçek nasıl yapılır

Konumuz keçeden çiçek yapımı örnekleri. Evet sizlere keçeden çiçek yapını anlatan resimli örnekler paylaşmak istiyorum. Bilmiyorum keçeden yapılan ürünleri sever misiniz? Ama doğal olduğu için ve eski kökeni olan bir malzeme ve geleneksel bir malzeme olduğu için tercih eden insan sayısı çok fazla.

Ve işlemesi çok kolay o yüzden keçeden çok fazla değişik ürünler yapılabilmekte. Keçeden çanta, keçeden yelek, keçeden ayakkabı, keçeden patik,keçeden çiçek, keçeden süs eşyası yapılmakta.

Fırsat oldukça bunlarla ilgili paylaşım yapmaya devam edeceğim.

Şimdi sizlere keçe ile yapıla ve yapımı oldukça kolay olan çiçek modelleri ve yapılışlarını anlatan resimler paylaşmak istiyorum.

Buyurun sizde kendi evinize yapın.

Keçeden rengarenk bir papatya modeli ve bu çok hoş bir model.

Keçeden çiçek yapımı örnekleri

 

 

yazımızın konusu keçeden çiçek yapımı modelleri ile alakalı, haydi başlayalım. Şu kırtasiye veya tuhafiyelerdeki rengarenk keçeleri bilirsiniz. Genelde okuldaki el işi derslerinde öğretmenlerin öğrencilerden istedikleri malzemeler arasına girmektedir. Peki hiç kendiniz de evlerinizde bu keçelerden bir takım ev aksesuarlarıyada hayal gücünüzü zorlayarak daha sıra dışı tasarımlar yapmayı düşündünüz mü? Eğer böyle bir girişimde bulunmadıysanız sizin için oldukça farklı bir deneyim olacağı kanısındayım.

 

Tokalardan – bilekliklere, küpelerden – kolyelere, tishört baskılarından- farklı şapka tasarımlarına kadar daha pek çok alanda kullanabileceğiniz bu renkli keçelerle mucizeler yaratabilirsiniz. Mesela yatak odalarınızda veya çocuklarınızın çalışma odası ve yatak odasında kullanmış olduğunuz lambalar üzerine farklı renklerde keçelerden başlıklar tasarlayarak lambadan sızan ışığın daha farklı renklerde yansımasını sağlayabilirsiniz.

Ve küçük kız çocuklarınızın saçlarını süsleyecek rengarenk keçelerden tokalar yaparak onları mutlu edebilirsiniz. İşte bu örneklerden biri de yanda görmüş olduğunuz keçeden çiçek yapımı modelidir. Bu modelin nasıl yapıldığını öğrenmek sadece 10 dakikanızı alacaktır. Resmin üstüne tıklayın ve aşamaları inceleyin. İşte bu kadar basit…

Bu keçeler üzerine istediğiniz herhangi bir figürü çizdikten sonra bir makas yardımı ile çıkararak bunu da çocuklarınızı kot pantolonuna veya eteklerine iliştirerek daha farklı bir model haline getirebilirsiniz. Eminim ufaklıkların çok hoşuna gidecektir.

Hanımlar, yazımızda daha çok çocuk aksesuarlarını ele alsak da aslında daha pek çok aksesuarlar tasarlamanız mümkün. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir konu…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.