Kurdeleden Çiçek Yapımı – Kurdele İle Çiçek Yapımı Çok Zevkli


Merhaba hanımlar bu konu da sizlere resimlerle adım adım kurdeleden çiçek yapımı ile ilgili çok güzel bir çalışma göstereceğim. Detaylı resimler ile kurdeleden çiçek yapımının aşamaları gösterilmiştir. Zaten kurdele ile bir şeyler yapmak çok zevkli olduğu için severek kolaylıkla yapacağınıza inanıyorum. Belki kurdele nakışına başlamak isteyen ama daha basit konulara ihtiyacı olanlar için bugün sizlere adım adım kurdeleden çiçek yapımı konusunu paylaşmak istiyorum.

Kurdeleden Çiçek Yapımı - Resimli Anlatım

Kurdeleden Çiçek Yapımı – Resimli Anlatım

Resimlerle aşama aşama olarak tüm yapım detaylarının gösterildiği bu kurdeleden çiçek yapımı konusu hoşunuza gidecek öyle basit ve sade bir gösterim şekli var ki aha şimdi kurdele olsa makasla 5 dakikaya yaparım hissi veriyor insana.

Kurdele nakışı hep zevkli bir uğraş olmuştur. ortaya çıkan sonuç ise hep göz alıcı oluyor. Tabi kurdelden çiçek yaparken kurdeleyi çok ezmeyeceksiniz kırmayacaksınız. Yani gereksiz yerde katlama izi olmasın ki çiçek modelimizin yaprakları gerçek çiçek yaprağı gibi dursun. Evet hanımlar buyurun aşağıda resimlerle adım adım kurdeleden çiçek yapımı basit bir şekilde gösterilmiştir. Kurdeleden çiçeğimize bakın ve inceleyin sonradan da siz yapın.

kurdelden çiçek

Paylaşmış olduğum bu konu resimler ile çok net ve sade bir şekilde kurdele ile çiçek yapımını gösterdiği için yapım sırasında kafanız karışmaz.

Kurdeleden  yaptığınız bu ve benzeri çiçekleri birçok alanda kullanabilirsiniz.

Sizlere daha önce Kurdele Nakışı Leylak Lapımı konusunu paylaşmıştım. Bu konu çok beğenilmişti sosyal medya da.

Şu iki konuyuda sizlere gostereyim belki hosunuza gider.

Kurdeleden Gül Yapımı (Ribbon Rose)

Kurdele Nakışı İle Kasımpatı Çiçeği Yapımı

Yukarıda sizlere belki bakmak istersiniz düşüncesi ile bahsettiğim kurdelden leylak çiçeği, kasımpatı çiçeği ve gül yapımı konuları bu konuda ki kurdeleden çiçek yapımı konusuna göre biraz daha zordur, karışıktır.

Çünkü bu konudaki kurdele ile çiçek yapımı basit elde kurdeleyi kıvırarak katlayarak yapılıyor, tekniği böyle ama sizlere bahsettiğim konularda kasnak işi ile çiçek motifleri nakış nakış işleniyor.

Gelelim adım adım resimlerle kurdeleden çiçeğimizin yapılış kısmına.

kurdeleden çiçek yapımı resimli anlatımlı

kurdeleden çiçek yapımı resimli anlatımlı

Adım Adım Kurdeleden Çiçek Yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.