İki Şişle Patik Yapımı – Örgü Bayan Patik Modelleri


Merhaba arkadaşlar,  Burada iki şişle patik yapımı hakkında konuşacağız.  Artık resimli anlatımlarla çok kolay bir şekilde patik yapabileceğiz ve ben size bu konu hakkında yardımcı olacağım. Hep birlikte hem eğlenecek, hem üreteceğiz. Beraber yapabileceğimiz çok sayıda bayan patik modelleri mevcut. Eğlenceli modeller,  şık modeller,  spor ayakkabıyı andıran modeller mevcut.  Hayal dünyamız bu modelleri gitgide daha fazla arttırıyor.  Ve biz de bu modelleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Bu bayan patik modelleri ve yapılışları sizlere en kolay yöntemlerle anlatılacak buna emin olabilirsiniz.   Şişle patik yapımı eskilerden babaannelerimizin,  teyzelerimizin çok başvurduğu bir yöntemdi. Bizde hala bunu sürdürüyoruz. Çünkü bu yöntemle patiklerimiz çok daha sağlam oluyor.patik yapılışı

Uzun kışları bu patiklerle rahatça geçiriyoruz. Otantik eski modellerin yanında, daha genç daha modern çizgiler verilmiş patiklerimiz de mevcut. Bayan tığ işi patik modelleri de çok şık duruyor bayanlarımızda. Beraber bu modellerden de yapacağız. Komşularımızın,  akrabalarının aklı bizim patiklerimizde kalacak. Rengârenk patiklerle ısınırken bi yandan da havamızı atmış olacağız.

Patiklerin kullanıldığı yerlerden biri de; kızların olmazsa olmazı çeyizleridir. Bilhassa kayınvalidelerimiz için,  görümcelerimiz için olan patiklerimizin ayrı bir güzel olması gerekmez mi. Hepimiz çeyizimizde çok güzel ve kimsede olmayan patikler olsun isteriz. Beraber değişik modeller yapıp arkadaşlarımızı şaşırtabiliriz.

Bayan patik yapılışı inanın sizlerle çok güzel geçecek. Deneyimlerimi sizler gibi güzel insanlarla paylaşmak bana heyecan veriyor. Hep beraber sevdiklerinize ve kendinize patik yapmaya hazır mısınız?  Ben hazırım ve sizleri bekliyorum.

Türklerin geleneklerinde yer alan çok eskilerden beri var olan bir el işi olan patik örgüsü şiş ile yapılırdı. Günümüzde trendlerin değişmesi ve farklı modellerinde yaratılması patiklerin farklı araçlar ile de örülmesini olanaklı kıldı.

Evinizde siz de şiş ile patik örmek istediyseniz çok geleneksel bir kültürümüzü hala yaşatmak üzere el atmışsınız demektir. Bir Türk kadını içi çok güzel bir el hobisi olacak uğraştır. El işi yapmak zaten kültürümüzün bir parçasıdır ve sizlerinde el örgüsü yapmanız bu kültürün devamı için çok güzel bir iş olacaktır.

Çok eskilerde yapılan ve çok yaygın olan bir patik modeli ile sizlerin karşısına çıkıyoruz. Şiş ile patik yapımını sizlere çok ayrıntılı şekilde anlatıyoruz. Çok eskilerin yaptığı ve yaygın olan bu patik modelini şimdi sizler için yeniden canlandırmak üzere sayfamıza yükledik. Siz hanımların evinde bu eski patik modelini yeni trendler ile birleştirmek çok güzel fikir olacaktır. Ayağınızda çok güzel ve şık bir biçimi ile bulunacak bu patikler en detaylı anlatımı ile sizlerle.

Patikleri örerken şişler 4 numara tığ ise 3 numara şiş ile örgüyü yapıp tığ ile birleştiriliyor. İpe gelirsek herhangi bir tuhafiyeden patik için ip derseniz alırsınız. Bir çok marka var ama ince bir ip olmasın.

İki şişle patik yapımı – kırmızı renkli bayan patik yapılışı

Şiş ile bayan patik yapımı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. hulya altinisik dedi ki:

    Kaç numara sis ile oruyorsunuz ipinizin adı ne ve yetiskin için ormek istiyorum resimdeki ilmek sayısına gore ordum küçük oldu sorularına cevap verdiğiniz için şimdiden tesekkur ederim.ellerinize saglik

    1. Pınar GÜLER dedi ki:

      Merhaba ilginiz için teşekkürler. Patikleri ben kendim örmüyorum ama biraz baktım ve şişler 4 numara tığ ise 3 numara şiş ile örgüyü yapıp tığ ile birleştiriliyor. İpe gelirsek herhangi bir tuhafiyeden patik için ip derseniz alırsınız. Bir çok marka var ama ince bir ip olmasın.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.