Beyaz Örgü Bolero Modelleri


Yapılışı bakımından diğer örgülerden farklı olan beyaz örgü bolero modelleri bugün bizim konumuz olacak. Kendi iplik modelinizi seçerek işe başlayabilirsiniz ve kendi ipinizi seçeceğiniz için hoşunuza gidecek bir görüntü ortaya çıkacaktır. Yan taraftan örmeye başlayacağımız modelimizde 50 ilmek, 8 numara kalın şiş ile başlamalıyız. Daha sonra 4 numaralı ve 8 numaralı şişlerimizle Haraşo modelimizi devam ettiriyoruz. 100 cm kadar örerek bir parçasını tamamlamış olacaksınız.

örgü bolero örnekleri

örgü bolero örnekleri

Devamında ikinci parçayı örmeye başlıyoruz oda şu şekilde olacaktır. İlk olarak beden kısmı için iki taraftan 36 cm kadar bırakmamız gerekiyor ve 86 ilmek çıkarıyoruz. Yakası için 40 cm bırakıyoruz ve 76 ilmek çıkarıyoruz. Şimdi çıkardığımız ilmekleri 1+1 lastik yapıp örüyoruz ördükten sonra farklı ve koton bir ip kullanmalıyız.

Yakayı kullanırken kenarlardan birer ilmek kesmeliyiz bununla birlikte verev yaka elde etmiş olacağız. İki parçaya aynı yaka ve bel kısmını yaparak elde etmiş olduğumuz parçaları birleştiriyoruz ve boleronuz hazır işte bu kadar basit.

Hem kendi boleronuzu kendi istediğiniz gibi yapmış olacaksınız hem de daha ekonomik bir şekilde. Eğer evde boş zamanınız oluyorsa birçok çeşidi olan bolero modellerini uygulayabilir ve bu konuda kendinizi daha çok geliştirebilirsiniz. Modelleri internet yardımıyla seçebilirsiniz. Şu bilgiyi vermekte isteriz eğer modelin tamamını 4 numaralı bir şiş ile örerseniz daha farklı bir model elde edersiniz.

Geleride gezinmek için resmin birine tıklayın ardından sırası ile resimlere bakın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. zohra dedi ki:

    chetbi

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.