Kurdeleden Tomurcuk Gül Yapımı – 4 Farklı Tomurcuk Gül Yapımı


Sevgili bayanlar bu yazımda sizler ile bugün kurdeleden tomurcuk gül yapımı tüyolarını paylaşacağım. Kurdele nakışı birçok bayanın büyük bir keyifle uğraştığı ve değişik birçok ürünün ortaya konulabildiği oldukça hoş bir el sanatıdır. Kurdele nakışı ile yapılan el işlerinin hepsi usta birer sanatçının ellerinden çıkmış görünümüne sahiptir ve bu nedenle bayanlar tarafından çok beğenilmekte ve çok tercih edilmektedir. Bir kurdeleden bu kadar harika el işleri yapılabileceği kimin aklına gelir ki? Kuşkusuz ki hayal gücünün sınırları olmayan ve tüm yaratıcılıklarına el işine aktaran biz bayanlardan.kurdeleden gül

Öncelikle gerekli malzemeleri sıralayalım:Geniş bir kurdele, makas, iğne, hayalet iplik ve çakmak. Kurdelenin baş tarafında bir yamukluk varsa düzeltilir, çıkan iplikler varsa onlar da çakmakla yakıp giderilir. Kurdelenin en baş tarafı üçgen olacak şekilde katlanır. Sivri kalan uç tarafı yuvarlanarak kıvrılır. Sonra en dip tarafına iki dikiş atılır açılmaması için. İğne ve iplik alt tarafta bırakıyoruz. Uzun karşıda kalan kurdele kısmını karşısına doğru katlıyoruz ve ikisini birlikte aşağıya doğru katlıyoruz. Muska gibi bir görünüm almış oluyor. Sivri kalan kısımları uçlarından başlayarak dikiyoruz. İğne ve ipliği yine alt tarafta bırakıyoruz.

Bu yapımı kolay ancak görünümü muhteşem kolay gülde maharetli bayanların yaşantımıza kattığı hem çok şık hem de çok zarif bir kurdele el işçiliği modeli. Kurdeleye istenilen tüm şekillerin kolaylıkla verilebilmesi ve birbirinden farklı birçok kurdeleye kolaylıkla ulaşılabilmesi nedeni ile bayanlar bu malzemeyi oldukça geniş bir alanda değerlendirebilmektedir.

Saten ve organze gibi farklı birçok çeşidi ve rengi bulunan kurdeleler özellikle kullanıldıkları çiçeklerde oldukça gerçekçi görünümlerin elde edilmesine büyük yardımcı oluyor. Sizlerde ister farklı el işlerinizde isterseniz de evlerinizin farklı bölmelerinde dekorasyon amacı ile tercih edebileceğiniz bu gülü nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız aşama aşama paylaştığımız resimlerimizden ve tüm detaylarını paylaştığımız yapım aşamalarımızdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yalnızca dakikalar içerisinde istediğinizden daha güzel güller yapmak istiyorsanız bu modeli denemenizi tavsiye ederim. Emin olun, pişman olmayacaksınız.

kurdeleden tomurcu gül

kurdeleden tomurcuk gül

Canlı gülleri aratmayacak güzellikleri ile çok beğeneceğinize emin olduğum kurdeleden tomurcuk gül yapımı yazımı sizler için özel olarak hazırladım. Hoş görünümü ile birbirinden farklı birçok yerde kolaylıkla değerlendirebileceğiniz bu modeli çok severek yapacaksınız.
İster dekorasyon amacı ile evlerinizde isterseniz de farklı el işlerinizde aksesuar amacı ile kullanabileceğiniz bu gül modelini yalnızca kurdele ile ve kolaylıkla yapabilirsiniz. Tüm bayanların rahatlıkla anlayabilmesi adına bu gül modelinin tüm yapım aşamalarını sizlere aşama aşama olarak anlattım. Aslında el işi ile uğraşmaktan keyif alan bayanlar yalnızca resimler yardımı ile bile bu modeli hazırlayabilir.

organze kurdeleden gül yapımı

organze kurdeleden gül yapımı

 

Bu kurdele gülü yapmaya öncelikle yazımdan da anlayacağınız gibi gül motifi olarak kullanacağınız rengi tercih ederek başlıyorsunuz. Kurdeleden dikdörtgen bir para keserek başlayacağınız gülünüzü detaylı anlatımımız sayesinde büyük bir kolaylıkla ve hızla hazırladıktan sonra yapmanız gereken şey yeşil bir kurdele ile yapraklarını yapmak.

Ben üç gülden oluşan bir model paylaşıyorum size. Ancak sizler isterseniz gül sayısını dilediğinizce arttırarak çok daha büyük forma sahip çiçekler elde edebilirsiniz. Gülleri birbirleri ile birleştirdikten sonra sizlerde resimlerden de göreceğiniz gibi farklı objeler ile süsleyebilirsiniz.

Hazırlayacağınız kurdele nakışı gülleri dekoratif kafeslerinizin içerisinde, masa ve sehpalarınızda, farklı el işlerinizde ve dilediğiniz pek çok farklı yerde çok severek ve çok beğenerek kullanacaksınız.
Hanımlar sizlere birde kurdeleden çiçek yapılışı videosu paylaşmak istiyorum. Videonuz konu sonunda yer almaktadır.

Kurdeleden tomurcuk gül yapımı galerimiz.


El işine meraklı ve yetenekli bayanların çok seveceklerini düşündüğüm kurdele gül yapımı yazımı sizlerle paylaşıyorum. Farklı birçok yerde çok beğenerek ve çok severek kullanacağınız ve görünümü ile hazır çiçekleri geride bırakacak hoşluğa sahip bu kırmızı gülü çok kısa sürede ve büyük bir kolaylıkla yapabileceğinizi biliyor musunuz? Çanta süslemelerinden, kazak süslemelerine, nakış işlemelerden yastık süslemelerine dek pek çok farklı el işlerinizi güzelleştirmek adına yapacağınız bu kurdele gülü dilerseniz birden çok yaparak evinizin farklı yaşam alanlarında dekorasyon amacı ile de kullanabilirsiniz.
Bu işlemi 7 – 8 kere yapmış oluyoruz. Kıvır kıvır bir kurdele görünümü alacak. O zaman en başta iki dikiş

atıp kıvırdığımız uçtan başlayıp sona doğru sarıyoruz ve kurdeleyle işimiz bittiği için son kısımda kesiyoruz. Oraya bir ateş tutuyoruz. Altta kalan ipi iyice çektiriyoruz ve dışta kurdele kalmayacak şekilde alttan dikip, ipi kesiyoruz. İşte böyle bir görünüm elde etmiş oluyoruz.

Şimdide resimlerle adım adım yapımını sizlere göstereceğiz zaten resimlerle daha kolay yapımını anlayacaksınız.

kurdeleden kolay gül yapımı

Yalnızca kurdele yardımı ile hazırlanan bu gülü yapmak için öncelikle ne renk bir gül istediğinize karar vermeniz gerekli. Ardından eni geniş kurdelenizi alarak işe başlayabilirsiniz. El işi ile uğraşan tüm bayanların yalnızca resimlerden bile nasıl yapılabileceğini öğreneceği bu kurdele gülü herkesin rahatlıkla ve kolaylıkla yapabilmesi adına yapım aşamalarını da tek tek paylaşıyorum.

Sizlerde hem resimleri hem de yapım aşamalarını takip ederek bu harika görünümlü gülü çok uğraş sarf etmeden yalnızca dakikalar içerisinde yapabilir ve dilediğiniz tüm alanları büyük bir zevkle çiçek bahçesine dönüştürmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Aradığınızdan çok daha fazlasını bulabilmeniz adına daima içeriklerini yenilediğimiz ve yepyeni ürünler paylaştığımız sitemizde kurdeleden yapılan birbirinden güzel çiçeklere de geniş olarak yer veriyoruz. Sizlerde kurdele çiçeklerimizden dilediğinizi seçerek paylaştığımız yapım aşamaları sayesinde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Kurdele ile çok zarif tomurcuk gül yapımı

Resimlerle kurdeleden gonca gül yapımı

Kurdeleden tomurcuk gül yapımı

Türkçe videolu anlatımla kurdeleden tomurcuk gül yapımı

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. nazmiye dedi ki:

    ,işler güzel..modellerde emegı gecelere tşk…. takıpteyım begılerdeyim bide yapabılsem cok mutttlu olacam.

    1. Pınar GÜLER dedi ki:

      İlginize teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.