Parmak Örgüsü – Parmaklarla Yapılan İlginç Örgü Tekniği


Sevgili hanımlar, hem kolay bir şekilde hem de hoşunuza giderek örgü örmek ister misiniz? Başlıkta da belirttiğim gibi bugün sizlere¸ parmak örgüsü – parmaklarla yapılan ilginç örgü tekniği kullanılarak yapılan boyunluklar nasıl yapılır onu anlatacağım. İlk önce boyunluğu yapmak için gerekli olan malzemeleri söyleyelim. Rengârenk yünleri kullanabilirsiniz. Ya da kendi zevkinize göre ebruli ipleri de kullanabilirsiniz. İpleri kesmeniz gerektiği yerde makas ve bir adet yün iğnesi. Boyunluğu yapmamız için gerekli olan malzemeler bu şekilde.parmak örgüsü modelleri (2)

Şimdi parmak örgüsü ile yapılan boyunlukların yapılışına geçelim. Boyunluğun yapılışına ilk olarak, kullanacağınız yünlerin veya ebruli ipleri parmak aralarımızdan bir alta bir üste olacak şekilde geçirerek başlıyoruz. İpleri düzenli bir şekilde parmaklarımıza geçirdikten sonra, üzerine bir kat daha ip doluyoruz. İpleri parmak aralarımızdan geçirme işlemi, dört kat olana kadar devam ediyor.

Dört kat olduktan sonra, sanki şiş ile örgü örermiş gibi ipleri parmaklarınızın üzerinden ipleri geçiriyoruz. Parmaklarınızın üzerinden geçirdikten sonra, tekrar parmak aralarımızdan geçirerek ipi doluyoruz. Doladıktan sonra parmaklarımıza geçiriyoruz ve örme işlemi böyle böyle giderek devam ediyor.parmak örgüsü

Dolam ve parmaklarımızın üzerinden atlatma işlemi, örgünüzün gelmesini istediğiniz uzunluğa gelene kadar devam ettiriyoruz. Daha sonra yapacağımız işlem ise, örmüş olduğumuz ipleri birbirine dolayarak örgümüzü boyunluk haline getirmek. Boyunluk yapmak istememeniz halinde de ipleri birbirinin içinden geçirerek de isteğinize göre yastık yapabilirsiniz. Örgü işlemimiz bu kadar sevgili hanımlar. Daha farklı modelleri, daha farklı şeyleri hayal gücünüzü kullanarak parmak örgüsü ile birlikte kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Şimdi bu sözlü anlatımın ardından sizlere resimlerle adım adım parmak örgüsü yapımını adım adım gösterilecektir. İki ayrı gösterim vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. BELGUZARGEDİK dedi ki:

  ELINIZE SAĞLIK

 2. raquel.carrascocorrea@hotmail.com dedi ki:

  me encanta todo lo que muestran en tejidos para adultos y bebes…las felicito porque son las cosas mas lindas que he encontrado en la red….el ideal sería si no les afecta…que muestren los patrones….sobre todo de ropa de bebes y niños…

 3. georgina dedi ki:

  Manos maravillosas, gracias por compartir su arte,les felicito por darnos ideas .

  1. Pınar GÜLER dedi ki:

   Gracias

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.