Pencere Önü Tasarımları


Sevgili takipçiler sizlere bugün çok güzel ev oda tasarım örnekleri göstereceğim. Konumuz aslında salon ve oturma odalarınız için pencere önü tasarımı. Hemen hemen her kadının hayalidir, şöyle pencere önünde bir köşe yapmak. Belki yağmurlu bir, belki de ılık bir yaz akşamında, çayınızı veya kahvenizi alıp köşenizin tadını çıkarmak. Genelde bu alanlara sadece berjerlerimizi atmakla yetiniyoruz ama pencere önü tasarımları daha neler olabilir, bu yazımızda ele alıyoruz. Evinizde bir pencere önü değerlendirmeye karar verdiyseniz, öncelikle pencerenizin odanız içerisindeki konumuna dikkat etmeniz gerekiyor.

modern salon tasarımı

modern salon tasarımı

Odanızdaki bir duvarda iki ayrı uçta pencere var olabilir, pencereniz duvarın tam ortasında yer alabilir veya kesişen iki duvarın, kesişen köşelerinde pencereler yer alabilir.  Duvarınızın tam ortasında yer alan pencereler için pencerenin tam altına bir sandık yaptırabilirsiniz ve bu sandığın üzeri oturmak üzere kullanılacak şekilde dizayn edilmelidir.

Pencerenin iki yanındaki duvar içinse, sandıkla bir olarak aynı malzemeden kitaplık şeklinde devam edebilir. Duvarınız oldukça şenlenecektir ve iyi bir dinlenme köşesi olacaktır. Kesişen iki duvarda, kesişen pencerelere sahipseniz gerçekten hoş bir başka tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Bu şekilde çok hoş pencere önü tasarımı oluşturabilirsiniz.

Her iki pencerenin altını kaplayacak şekilde sedir koltuk yaptırabilirsiniz ve iki koltuğun ortasını sehpa şeklinde dizayn ettirebilirsiniz. Sedir koltuğunuzun altını çekmeceli tercih edebilirsiniz.

Pencere önüne tercih edeceğiniz tasarım genellikle oturma alanı şeklinde olacaktır ancak mutlaka aynı zamanda ergonomik olmasına özen gösteriniz. Oturma alanının altı raflı veya çekmeceli olarak tasarlanabilir. Son olarak bu alana bir cibinlik havası katmak için tül perdelerden faydalanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.