Kurdeleden Gonca Gül Yapımı Adım Adım Resimli Anlatım


Günümüzde ev hanımlarının, genç kızların en büyük uğraşlarındandır el işleri. El işleri sadece çeyiz olarak değil, artık bayanların dışarıda pazar arayışı içine girmesine olanak sağlamaktadır. Bunlar dantel, başörtü oyaları, örgü modelleri çeşitli el işleri olarak piyasalarda karşımıza çıkabilir. Bizim sizinle paylaşmak istediğimiz model kurdeleden gonca gül yapımı. Öncelikle gonca gül yapımımız için gerekli olan malzememiz kurdele, makas, iğne, iplik ve çakmak. Yapımı çok kolay görünmekle birlikte istediğimiz görüntüye verene kadar uğraştırıcı bir model olan kurdeleden yapılan gonca gülü başörtülerimizin kenarlarında, bebek yastıklarında, havlu kenarlarında ve çanta süslemelerinde kullanarak göze güzel hitap eden birçok çeşitlendirme yapmış oluruz.

resimli kurdle nakışı

resimli kurdle nakışı

Gonca gül yapmak için 13 cm eninde 20 cm uzunluğunda geniş bir kurdeleye ihtiyacımız olacak. Kurdeleden gonca gül yaparken ilk önce kurdelenin ucunu çapraz kesiyoruz ve sökülmemesi içinde çakmakla ipleri yakıyoruz.

Daha sonra kestiğimiz çapraz uçtan tutarak bir defa içe katlıyoruz katladığımız kenarı sıkıca kıvırıyoruz ve alt kısmını dikiyoruz. Böyle şekil verdiğimiz kurdeleleri alt kısımlarından yapıştırarak gonca gül şekli veriyor ve sunumumuzu bitirmiş oluyoruz. Bu şekilde yapmış olduğumuz gonca güller oldukça güzel bir görünüme sahip olmaktadır. Kurdeleden yapılmış gonca gül gelin taçlarında, çiçeklerinde ve araba süslemelerinde de kullanılır.

Artık bu gibi el işleri için kurs, okul ve halk eğitim merkezlerinde ders olarak verilir. Dekoratif olarak da kullanılabilen bu el işlerini evlerimizde ve işyerlerimizde de estetik bir görünüme sahip olmaktadır. Bu gibi el işlerinin sanal ortamda videolu yapılışlarını izleyerek de yapabilirsiniz.

Kurdeleden gonca gül yapımını öğrenmek için galerideki resimleri teker teker inceleyin. Resimleri büyütmek için bir resme tıklamanız yeterlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. EVA VASILATU dedi ki:

    İNANILMAZ ÇOK GÜZEL ELLERİNİZE SAĞLIK

    1. Pınar GÜLER dedi ki:

      Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.