Eski Eşyaları Yenileme Ve Ahşap Boyama Örnekleri


Nasıl ki insanlar zamanla yaşlanıyor kullandığımız eşyalar da zamanla ömrünü dolduruyor ve eskiyor. Ve her eski eşyaları yenileme yerine hemen gidip yenisini alma telaşına gireriz. Halbuki eski eşyalarımızı değerlendirip tekrar kullanılır hale getirmek çoğumuzun aklına gelmez. Bugün eski mobilyalarımızı nasıl değerlendirebileceğimizle ilgili birkaç ufak önerilerde bulunacağım sizlere. Eskimiş bir pufu Polisan’ın kokusuz boyasından kullanarak boyayabiliriz. Zımparaya gerek kalmadan 2-3 katla eski pufunuzun eski görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Üzerindeki oturma yerindeki kumaşı da yeniledik mi mis gibi oturulmaya ve yeniden kullanıma hazır pufunuz hazır.

eski mobilya boyama

eski mobilya boyama

Ahşaptan eksi bir tepsi geçti elinize. Hemen akrilik bir boya alıp tepsimizin iç yüzeyini düz beyaza boyuyoruz. Sonrasında tepsinin çevresini renklendirmek için sevdiğiniz bir renkle boyuyorsunuz. Ben mor rengi çok sevdiğimden mor kullanmayı tercih ettim. Tepsiyi 2-3 saat kurumaya bırakıyoruz.

Bu şekilde aynı işlemleri uygulayarak 3 kat geçiyoruz. Kuruduktan sonra dekupaj tekniği ile tepsinizin ortasına ya da çevre kenarlarına artık tercih size kalmış beğendiğiniz modeli yapıştırıyorsunuz. Bu şekilde tekrar tepsiyi kurumaya bırakıyorsunuz. Ve tepsiniz yeni haliyle misafir karşılamaya hazır.

Elinizin altındaki eski ahşap sandalyelerinizi de çok güzel değerlendirebilirsiniz. Örneğin yine polisanın zımpara ya da ön işlem gerektirmeden kullanabileceğiniz boyası ile 3 kat boyuyoruz sandalyemizi. Sonrasında da üzerine yeni bir kumaş kaplattıktan sonra rengarenk yeni ahşap sandalyeleriniz kullanıma hazır. Daha önceden yayınlamış olduğum eski mutfak dolabını yenileme üzerine  çok güzel bir çalışma vardı ona buradan bakabilirsiniz.

Bu anlattığımız tarzda yapılmış eski eşyaları yenileme çalışmalarından ve ahşap boyama örneklerinden oluşan çok güzel örnekler derledik sizin için. İnanın mağazadan alacağınız sıfır bir üründen daha gösterişli hale getirebilirsiniz. En çok da aşağıdaki galeride göreceğiniz gibi eski masa sandalye takımının ne hale geldiğine iyi bakın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.