Yün Keçe İle Kazak Süsleme – Kalp Motifli


Renkli yün keçelerle farklı kalıplar kullanılarak, farklı motifler elde edilebilir. Buna örnek olarak size bu konumuzda yün keçe ile kazak süsleme çalışmasını göstermek istiyoruz. Kazağımızın dirseğini kalp motifi ile süsleyeceğiz. Kalp motifli keçelerin yapımı kolay olduğu için daha çok tercih ediliyor. Kalp motifli keçeler pullarla, düğmelerle süslenebilir. İki tane kalp motifli keçe aynı boyda kesilir.

keçeden süs yapımı

keçeden süs yapımı

Üst üste getirilip dikilir. Dikerken içine elyaf girecek kadar aralık bırakılır. Elyaf doldurulur ve minik, pofuduk bir kalp motifi elde edilmiş olursunuz. Ya da farklı bir şekilde kız çocuklarının ismi keçe ile yazılır ve kalp motifi üzerine dikilir. Hayal gücü ve zevk ile bağlantılı olarak örnekler artırılabilir.

Hazırlanan kalp motifli yün keçeler en çok kazaklara yakışıyor. Kalp motifi kazak üzerine bir ya da birkaç tane dikilebilir veya motifin arkasına çatal iğne geçirilerek kazağa iğnelenebilir. Sevgilinizin ya da eşinizin ve sizin isminizi kalp keçelere dikerek, kazağınızda aşk esintileri yaratabilirsiniz.

kazak süslemeleri

kazak süslemeleri

Kalp motifli yün keçe ile kazak süsleme, her yaştan bayanlarımıza hitap edecek bir süslemedir. Kazakları sıradanlıktan kurtarıp daha kişisel bir hale getirir. Hazırlaması da uygulaması da oldukça zevklidir. Hazırlamak için vakti olmayanlar, çeşitli yerlerden zevklerine en uygununu alıp kazağına uygulayabilir.

Çeşitli motiflerle keçe süslemelerini günümüzde sıklıkla görebiliyoruz. Hazır keçe motifleri satan yerler zaman geçtikçe artıyor. Söz gelimi, kış mevsiminin vazgeçilmez kıyafeti kazak ve kazakların süsü kalp motifli yün keçelerdir. Her yaşta kullanılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.