Hamak Nasıl Yapılır


Merhaba elsanatlarivehobi.com takipçileri hamak nasıl yapılır konumuza hoş geldiniz. Hayatın yüklediği stresten arınmak için avluda sere serpe güneşlenmenin tadı ve ağaç gölgesi altında dinlenmenin keyfi şüphesiz hamaktayken bir başka oluyor. Peki, oldukça keyifli bir dinlence eşyası olan hamak nasıl yapılır? Merak ediyorsanız yazımızdan ulaşabilirsiniz. İlk olarak hamak yapımı için gerekli olan malzemeleri temin ederek işe başlayabilirsiniz. Hamağınız için istediğiniz uzunluk ve genişliğe bağlı olarak değiştecek boyutta bir hamak ipi, oturmak için kullanılan örgü kısmı tutması için 2 tane ahşap gergi ve tabi ki hamağınızı asabilmeniz adına 2 tane kalın demir halka alın.

hamak nasıl örülür

hamak nasıl örülür

Piyasada çok ucuz fiyatlara temin edilebildiği için el emeği ile hamak yapmak biraz zahmetli olsa da hem keyifli bir hobi ile vaktinizi değerlendirmek hem de kullanacağınız hamağın sağlamlığından emin olmak adına bu zahmete değdiğini söylemek mümkün.

Hamak nasıl yapılır ?

İlk olarak ahşap gergiye belirli aralıklarla birkaç delik açın. Hamak ipinden açtığınız delik sayısı kadar istediğiniz uzunlukta parçalar kesin ve kestiğiniz iplerin her birini halka etrafında düğümleyerek  delikten geçirin. Geçirdikten sonra her bini yeniden düğümleyip, iplerin delikten geri çıkmasını engelleyin. Hamak ipinizden uzunca olmasına dikkat ederek bir parça kesin ve bu parçalardan 2 adet zincir örgü örün.

evde hamak nasıl yapılır

evde hamak nasıl yapılır

Böylece ahşap gergileri ve hamağın orta örgüsünü birlikte tutacak olan kenar şeridi yapmış olacaksınız. Son olarak hamak ipinizi elinize alıp belirli aralıklar ile şeride dolayın ve baklava desen örün. Her sıra bittiğinde ördüğünüz ipleri, başlangıçta delikten çıkardığınız ipler ile bağlayarak gergiye sağlam bir şekilde tutturun. Son sıraya geldiğinizde ise ilk kenarda yaptığınız işlemi uygulayarak hamağınızı tamamlayabilirsiniz. İşte, keyifle zaman geçireceğiniz hamağınız hazır, sağlam bir yere asarak gönlünüzce kullanabilirsiniz.

hamak örgüsü nasıl yapılır

hamak örgüsü nasıl yapılır

hamak nasıl bağlanır

hamak nasıl bağlanır

hamak nasıl yapılır

hamak nasıl yapılır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.