Ağaç Yaprağından Gül Nasıl Yapılır


Bugünkü yazımızda farklı bir proje sunmak istiyorum. Konumuz ağaç yaprağından gül nasıl yapılır bunu göreceğiz. Evinizde ve tüm dekoratif ürünlerinizde keyifle kullanacağınız yeni bir buluş sunuyoruz sizlere. Evinizde kütüphanenize ve dolaplarınıza koyabileceğiniz aynı zamanda da hoş bir hava katacak olan bu yapraklardan çiçek yapımı hanımların gönlünü fethedecek. Artık sonbahar mevsimini yavaş yavaş terk ediyoruz. Yine de etrafta sararmış yapraklar yok değil.

gül yapımı

gül yapımı

Parklardan ve bulunduğunuz her yerden dökülen sonbahar yapraklarını toplayabilirsiniz. Bu yapraklar ile eviniz için muhteşem bir dekoratif ürün yapmaya hazır olun. Topladığınız sararmış ve doğaya güzel bir renk katan yaprakları çiçek yapımında kullanacaksınız.

Birçok okulda okul öncesi eğitim veren eğitimciler çocuklara el becerilerini geliştirmek için bu hobilerden veriyor. Ağaç yaprağından çiçek yapımı hem çok kolay hem de konulan yerde çok şık duruyor. Yapay çiçek nasıl yapılır diye aradığınız da sayısız sonuçlar bulabilirsiniz.

Ancak ağaç yaprağından çiçek nasıl yapılır sadece burada yer alıyor. Etraftan farklı renklerde topladığınız yaprakları alın ve şekillerde ayrıntılı gösterildiği gibi yapın. Bir ip ile bağlayarak iyice sağlamlaştırın. Bu el emeği ürünü evinizin bir köşesinde kullanabilir ya da televizyon ünitesinde hoş bir hava yaratabilirsiniz.

Merhaba sevgili takipçiler bugün sizlere çok güzel ayrıca çok ilginç bir konu olan ağaç yaprağından gül yapımı konusunu paylaşmak istiyorum. Yapım tekniği olarak kurdeleden gül yapma tekniğine benziyor birazdan origami ile çiçek yapımını andırıyor. Burada kullanılan yaprak çınar ağacı yaprağına benziyor. Ama siz bu tarz çalışmalar yapma için çınar ağacı yaprağı ve kavak ağacı yaprağı kullanabilirsiniz. Çünkü ikisinin de büyük geniş yaprakları var.

Ayrıca bu iki ağacın yaprakları da sonbahar da düşerken çok güzel renklere bürünüyor kırmızı, sarı, kahve rengi sizde bunlardan çeşitli renklerde çiçekler yapabilirsiniz.

Size birde ek bilgi vereyim eşim bana sık sık çiçek alır tabi eğer onları muhafaza etme yöntemini bilmez iseniz çürüyüp gidiyorlar. Koparılmış herhangi bir çiçeği, gülü felan ters bir şekilde asarsanız öyle kurursa hiç bir yaprağı çürümeden ve dökülmeden olduğu gibi kuruyor daha sonra bir kenarda süs olarak saklayabilirsiniz.

Aşağıda ağaç yaprağı ile gül yapımı resimlerle adım adım gösterilecektir.

ağaç yaprağından gül yapımı

Çınar Yaprağından gül Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere enteresan bir çiçek yapımı konusu paylaşmak istiyorum. Daha önce kurdeleden çiçek yapımı, tığ işi çiçek yapımı, örgü çiçek yapımı, gibi çeşitli alanlarda çiçek yapımı konularını işlemiştik. Bu seferki malzememiz ise kavak ağacı yaprağı. Evet kavak ağacı yaprağını katlayarak origami yapar gibi çok güzel bir çiçek modeli elde edebiliyoruz.

Ağaç Yaprağından Gül Yapımı

Ağaç Yaprağından Gül Yapımı

Şimdi aklıma geldi geçen hafta da çınar ağacı yaprağından gül yapımını paylaşmıştım. Bu da onun bir çeşidi olmuş oldu şimdi. O yazıya da buradan ulaşabilirsiniz. Kavak ağacı yaprağından çiçek yaparken diğer konuda da dediğim gibi yaprakların farklı renklerde kurumuş hallerini de alın ki en sonunda bir renk ahengi olur.

bu örneğimizde de gördüğünüz gibi kırmızı tonda olan yaprakları iç katmanda kullanmış dışa doğru daha açık ve yeşil tonda yaprakları kullanmış ve çok güzel bir görüntü elde etmiş siz keyfinize göre tam tersini de yapabilirsiniz.

Evet hanımlar gerçi şuan kış mevsimi İstanbul da yaprak kalmadı ama belki vardır yakınınızda bir yerde kavak ağacı veya buna benzer yapraklar sizde  böyle güzel bir çalışmayı gerçekleştirebilirsiniz.

Hanımlar konumuz burada bitiyor. Her gün yeni ve kaliteli konular eklemeye devam edeceğim. Sitemizi sık sık ziyeret etmeyi unutmayın. Bunun için aşağıdaki resimlere tıklayarak hesaplarımıza gidebilirsiniz veya sitemizin iletişim kısmından sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.