Dantel Masa Örtüsü Modelleri – 50 Adet Dantel Fiskos Örtüsü Ve Sehpa Örtüsü


Haydi hanımlar sizi zarafet dolu, nostalji kokan dantel masa örtüsü modelleri göstereyim. Tığ işi örgü ile yapılan bu güzel dantel örgü modelleri her zaman biz hanımların gözdesi oluyor. Tığ işi dantel masa örtüleri belki hepimizin çocukluğunda ayrı bir öneme sahiptir. Dantel denilince şüphesiz ki akla öncelikle birbirinden şık ve güzel dantel masa örtüsü örnekleri gelmektedir. Tığ işi ile mükemmel desenler ve şekiller verilerek yapılan dantel masa örtülerinin yapımları zaman alıyor olsa da oldukça keyifli bir uğraştır.dantel masa örtüsü örnekleri

Sahip oldukları farklı motifleri ile her biri birbirinden güzel görsellere sahip dantel masa örtüleri hemen hemen her evde kullanılmaktadırlar. Çok uzun yıllardan beri değerini kaybetmeden kullanılmaya devam edilen dantel masa örtüleri tüm genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazıdır.

Eskiden günümüze dek modasını ve önemini yitirmemiş olan dantel masa örtüleri görenlerin içini açacak güzelliklere sahip. Bayanların el emekleri ve göz nurları olan ve her biri sanat eserlerini aratmayacak güzelliklere sahip bu dantel masa örtüsü örneklerini yapmak şüphesiz ki her bayanın harcı değil.

Tığ işinden anlayan ve boş zamanlarını tığ işleri ile değerlendirmekten hoşlanan bayanların yararlanması ve el işi hobilerini daha da zevkli hale getirmesi için son dönemlerde en çok tercih edilen dantel masa örtüsü modellerini özel olarak bir araya getirdim. Sizler de klasikleşmiş dantel masa örtülerinin dışında farklı ve hoş masa örtüsü modeli arayışı içerisindeyseniz galerimizde aradığınız modeli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yapım şemalarına da yer verdiğim dantel masa örtüsü modelleri ile tüm bayanlar istedikleri modeli seçerek hızla örebilir böylece isterlerse çeyizlerini isterlerse de evlerini şenlendirmenin ayrıcalığından yararlanabilirler.

 

Evlerimizin bir köşesinde fiskos masası dediğimiz yuvarlak küçük bir masa, sehpa olurdu bunun üzerinde genelde telefon olurdu. Ve bu mobilyalarımızı evimizin her yerinin süslemek için kullandığımız başlıca şey ise dantelde yapılan örtülerdi.

Hatta bu iş o kadar olurdu ki evdeki her yere muhakkak dantelden örtüler serilir peçetelikler konulurdu.  Bir genç kızın çeyizinde olmazsa olmaz eserlerdi bunlar. Telefon sehpasında ayrı bir dantel örtü olurdu adı da fiskos örtüsü. Birde telefonun üzerini örtmek için ayrı bir dantel modeli tasarlanırdı.

Televizyonun üstüne de bir örtü yapılır hatta bazı yerlerde örtüyü kaldırmadan televizyon izlenmeye çalışılırdı. Çocuktum örtüleri kırıştırdım diye annemden fırça da yerdim. Kadınlar günlerde komşu ve akraba ziyaretlerinde hemen yanlarında getirdikleri çantalarından yarım kalmış dantel  masa örtüsü veya diğer modellerden birini çıkartırdı.

Kimileri de iğne oyası yazmalarını tamamlardı. Şimdi kadınlar bir yere gelince evlilik programlarını izliyor yada herkesin elinde bir akıllı telefon instagram veya facebookta geziyor. Bir şey üretmiyoruz boş boş vakit öldürüyoruz. Örgü ile uğraşmak insanın zekasını aklını çalıştırıyor çünkü model tasarlıyorsunuz, ilmekleri sayıyorsunuz. zincirleri arttırıp azaltırken de hesap etmeniz gerekiyor. Ama şimdi sadece boş boş boş bir şey üretmeden vakit öldürüyoruz ne yazık ki.dantel masa örtüsü modelleri

Hanımlar dantel modelleri konularımıza devam ediyor ve sizlere bugün dantel masa örtüsü modelleri konumuzu yayınlıyoruz.  Yeni ve şık tasarımların yapıldığı ve günden güne değişen hayat tarzına yakışan dantel masa örtüleri; içerisinde modern çizgileri barındıran tasarımlar ortaya koymaktadır. Dantel masa örtüleri; farklı örme teknikleriyle geliştirilmiştir ve sağlam olmasının yanında uzun ömürlü olmasıyla da çokça tercih edilmektedir. Dantel masa örtüsü örecek plan bayanların kullanmış oldukları iki tığ modeli vardır, biri ince tığ diğeri ise kalın, ikisinin de işlevi ve görevi farklıdır, zaten ortaya koyulan dantel masa örtülerinde de bunu görmek mümkündür.

Dantel masa örtüsü yapacak olan kişiler ile satın alacak olan kişiler; evlerinin ve iş yerlerinin kriterlerine uygun şekilde tasarlanmış kalite ve standartta örtüler tercih etmektedir. Muazzam parçaların bulunduğu www.elsanatlarivehobi.com  sitesi; kaliteli ve uygun fiyat seçenekli ürünleri birarada bulundurmaktadır. Çünkü kalitesiz olan bir ürünün çabuk eskiyeceği düşünülürse; tekrar tekrar masraf yapılmaması için kaliteli iplerle örülmüş dantel masa örtüleri seçilmelidir.dantel sehpa örtüsü modelleri

Dantel masa örtüsü satın alacak olan insanların çok dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü dantel masa örtüleri, yaşamın her anında mutlaka kullanılacağı için eşsiz ve kişisel zevklere uygun tasarımlar seçenek olmalıdır. Dantel masa örtüleri, evin dekorasyonuna uygun olarak da örülmelidir ya da satın alınmalıdır.

Örneğin; dantel sehpa veya masa örtüsü örülürken ya da satın alınırken evin duvar renkleri ve kullanılan halıların şekli doğrultusunda, aksesuarların renkleriyle de uyum içerisinde olmasına özen gösterilmelidir. Şık duruşlu dantel masa örtüleri; tüketicilerin tarzını ve görünüşünü sergiler nitelikte olmalıdır.

Kültürümüzün klasik el sanatı işlerinden biri de dantel işleri ve dantel sehpa örtüsü modelleri olarak yerini korumaktadır. Bundna dolayı kadınlar genelde , fırsat bulduğu zamanlarda gerek dinlenmek amacıyla gerekse stres atmak amacıyla dantel sehpa örtüsü modellerini inceler ve yapmaya çalışır. Dantel sehpa örtüsü modellerini yaparken; günün yorgunluğunu, stresi tüm kötü düşünceleri kafalarından atarlar ve sadece yaptıkları işe konsantre olurlar. Birçok faydası bulunan bu elişleri sadece güzel bir görüntü ortaya koymak ya da herhangi bir mekânda kullanmak maksadıyla değil, tamamen sağlık açısından da insanı çok rahatlatıcı özellikleri bulunmaktadır.

dantel masa örtüsü

dantel masa örtüsü

Evin daha güzel görünmesine olanak sağlayan dantel sehpa örtüleri kültürümüzün bir parçasıdır. Uzun yıllardan beri kadınların en büyük uğraşı olmuş ve neredeyse tüm kadınlar bu işi ciddiye alıp dantel sehpa örtüsü modellerini yapmışlardır. Dantel sehpa örtüsü modelleri yapılırken olmazsa olmazların başında gelen ip tercihi doğru yapılmalıdır.

Kaliteli ipler tercih edilerek modeller çıkartılmalıdır, aksi takdirde, çok çabuk yıpranır, eskir ve kullanılmaz hale gelir. Yandaki görsellerde de görüldüğü üzere; büyük bir el işçiliğinin sonucunda kazanılan başarı gözlemlenmektedir. Günlerce belkide haftalarca uğraşılarak çıkartılan bu dantel sehpa örtüleri; kadınların beğenisine sunulmuştur. Kiminin evini, kiminin ise çeyizini süsleyecek olan bu ürünler sadece kullanım amacıyla değil ticaret maksadıyla da yapılıyor olabilir.

Günümüzde kadınlar en iyi bildikleri iş olan dantelleri yaparken, para kazanma ve bu işi ticarete dökme gayesi için de olmaktadır. Bu da onları daha fazla dantel sehpa örtüleri masa örtüleri vitrin takımları gibi modelleri araştırmaya yönlendirir. Son derece kaliteli dantel sehpa örtüleri tasarlayan ve bunların modellerini insanlara tanıtan birçok girişimci bayan, tüm kadınlara örnek olmuştur. Artık kadınlar ördükleri bu güzel ürünleri satarak aile bütçelerine katkıda bulunmaktadır.

Neyse hanımlar sizleri fazla sıkmadan modellerimizi paylaşayım.

Zarafetin zirvesinde 50 adet dantel masa örtüsü modelleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.