Pratik Çiçek Motifi Nasıl Yapılır – Resimli Çiçek Motifi Yapımı


Sizlere bu yazımda örgücü hanımların sık sık ihtiyaç duyduğu bir alan olan örgü çiçek motifi nasıl yapılır onu göstereceğim.  Aslında daha önceden de bir çok çiçek motifi konusu paylaşmıştım. Bazıları çiçek motifi yapımı konularıydı. Bazıları ise bire bir tığ işi örgü ile  yapılan çiçek modelleriydi. Yani motif değil birebir model. Onlardan tığ işi nergis çiçeği yapımı ve gelincik çiçeği yapımı konusu çok hoşuma giden iki konuydu sizlere de tavsiye ederim eğer daha önce sitemizde görmediyseniz bakabilirsiniz. Sizlere öncelikle şunu belirteyim ki resimlerle adım adım çiçek motifi nasıl yapılır galerimize geçmeden önce örgü çiçek motifi yapılışını ayrı bir teknikle Türkçe olarak videolu anlatımla sizlere göstermek istiyorum.

Bir örgücü bayanın çeşit çeşit örgü motifi bilmesi gerekiyor eğer ezbere bilmiyorsa da elsanatlarivehobi.com gibi bir kaynağa ihtiyacı var elbette. Sitemizde bir çok örgü motif modelleri ve yapılışlarına ait örnek konular var.

Peki neden örgü çiçek motifleri bu kadar önemli. Çünkü örgü motifler, çiçek motifleri örgüyü zenginleştiren süslemeye yarayan ek unsurlardır. Örgü çanta yapımı ve battaniye yapımı gibi işlerinizde ise bir örgü motifi ile tüm battaniyeyi veya çantanızı tasarlayabilirsiniz.

Bu arada önümüzdeki günlerde sizlere bol bol örgü çanta modelleri paylaşmayı planlıyorum. Çok güzel el örgüsü çanta modelleri buldum. Ve sizlerle paylaşmayı planlıyorum bakalım.  Çok çeşitli çiçek motifi yapma teknikleri vardır. Burada resimlerle size göstereceğim teknik en basit olanlarından biridir. Bu çiçek motifini bir çok örgü modelinizde kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.