Balkon Bahçeciliği


Bahar geliyor ve şehirde apartman dairelerinde oturanlar için doğa ile iç içe olabilmenin ve baharın gelişini hissetmenin en pratik çözümlerden biri ise balkon bahçeciliği. Eğer sizde benim gibi yeşili doğayı seviyorsanız ama şehirde bir apartman dairesinde yaşadığınızdan dolayı bunu yaşayamıyorsanız. Size önerebileceğim şey balkon bahçeciliği yapmanızdır. Son yıllarda oldukça popüler olan bu balkon bahçeciliği artık bir hobi işine dönmüş durumda. Balkon bahçesi denince aklımıza bir çok farklı çalışma gelebilir.

balkon bahçeciliği

balkon bahçeciliği

Bunlardan en yaygını balkonda domates biber yetiştirmek, taze soğan büyütmek ve çiçek bakmak olarak düşünülebilir. Çok da keyifli oluyor. Sizlere geçen yıl yaptığımı söyleyeyim. Beş kiloluk yoğurt kabına domates fidesi diktim ve  geçen yaz 1 metre boyu geçti toplamda 4 tane domates verdi. Ama her balkona geldiğimde domatesin o kokusu ve her gün onunla ilgilenmem gün gün onun büyümesini seyretmek en sonunda da bir domates yemek çok zevkliydi.

Tabi bu dediklerim en basit ve en pratik olanıdır. Fakat mevsimliktir. Bu konuda sizlere göstermek istediğim ise balkonların ve bina çatılarının gerçek manada bir bahçeye dönüştürüldüğü tasarımlar. Yurt dışında yapılan bu güzel tasarımlar neden bende bunu kendi balkonumda çatımda yapmayayım ki dedirtiyor insana.

Hele de eğer çatınız düz bir şekilde bom boş duruyorsa. Özelimini çektiğiniz yem yeşil bir bahçeye sahip olma hayali aslında size çok yakın. Bazı çalışmalar sıradan gibi görünse de muhteşem balkon ve çatı bahçeciliği çalışmaları var. Sizde galerimizi inceleyip ve fikir edinebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.