Lif Örnekleri Ve Yapılışı – En Güzel Lif Modelleri Yapılışı Resimli


Hanımlar bugün sizlere lif örnekleri ve yapılışı konusunu paylaşacağım. Banyo lifleri hem günlük hayatımızda kullandığımız hemde genç kızların çeyizlerinde olmazsa olmazlardan olan bir üründür. Genellikle temizlik amacıyla kullanılan lifler, modern hayatın getirilerine uygun olarak tasarlanmaktave örülmektedir. Bayanların günlerinin büyük bir bölümünü geçirerek ördükleri lifler gündelik hayatımızda vazgeçilmezdir. Özellikle banyo yapıldığı zaman temizlenmek ve arınmak maksadıyla sıkça kullanılan lifler; çeşitli renk ve desenlerde olmaktadır.

lif modelleri

lif modelleri

Özellikle çocuklara banyo yaptırmayı sevdirmek ve az da olsa öğretmek maksadıyla en sevdikleri renklerin ve çizgi kahramanların figürlerinin yer aldığı modeller tercih edilir. Lifler, sadece temizlik için kullanılmaz, aslında kültürümüzün ve ne kadar temiz bir millet olduğumuzun apaçık bir göstergesidir.

Bu yüzden lif ören bayanlar ve bu işi kocaman makinelerle yapan işletmeciler çok fazla hassasiyet gösterir. Çünkü ne kadar güzel olursa talep de o doğrultuda artacağı için özgün ve değişik tasarımlar ortaya konulmaktadır. www.elsanatlarivehobi.com  sitemiz, de insanların liflere karşı duydukları hassasiyeti bilmektedir ve kadınlara birkaç tüyo vererek, lif modellerini, lif yapmada kullanılan renkleri ve örneklerini paylaşmaktadır.

Her banyonun olmazsa olmazı olan birbirinden hoş ve kullanışlı lif modelleri ve yapılışı ile artık sizlerde farklı lif modellerini örmenin tadını çıkarabileceksiniz. Çoğumuzun ovunma bezi olarak adlandırdığı lifler çok uzun yıllardır genç kız çeyizlerinde yerlerini almaya devam ediyor. Her ne kadar son dönemlerde farklı kullanımlara ve şekillere sahip lif çeşitleri artış gösterse de geleneklerinden vazgeçemeyen biz bayanlar için örgü liflerin yerini doldurabildikleri pek de söylenemez.lif yapılışı

Birçok genç kızın örgüye ilk başlama maceralarında ilk olarak denedikleri ve ördükleri ürün olma özelliğine sahip lifler zaman içerisinde bayanların farklı yorumları ile birbirinden farklı birçok modelleri ile karşımıza çıktı. Söz konusu lif modellerinde en çok tercih edilenler ise elbise modelli lifler başta olmak üzere, kalpli ve isimli lif modelleri.

Birbirinden güzel birçok lif modeline özel olarak yer verdiğimiz el sanatları sitemizde bu yazımızda bayanların en çok severek yaptığı lif modellerini bir araya getirdim. Sizlerde galeri de yer alan resimler arasından istediğinizi seçebilir ve detaylı olarak paylaştığım yapım aşamaları sayesinde kolaylıkla örebilirsiniz.

Elinizde kalan ipleri değerlendirmenin en akılcı yolu olan lifler farklı desen ve motifler ile örülerek hem oldukça hoş görünümlere kavuşturulabiliyor hem de içerisinde sabun ya da vücut şampuanı konulabilmesi sebebiyle çok daha kullanışlı bir hal alıyor.

Hanımlar bu konuda paylaştığım lif modelleri Ünzüle hanıma aittir. Kendisi sipariş alıp satışını yapmaktadır. Konun en altına sayfa linkini ekleyeceğim. İsteyen kendisine ulaşıp sipariş verebilir. Örgü alanında marifetli bir bayan.

Lif örnekleri ve yapılışı resimli galeri

Burdaki görsellerde anlatıldığı gibi insanların daha kolay bir şekilde öğrenmesi açısından resimlerle aşama aşama olarak lif yapılışı hakkında sizlere yardımcı olmak fikir vermek istedim.

Yuvarlak lif yapımı resimli anlatım

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. adriana contreras esquivel dedi ki:

  ENCANTADOR EL MODELO CON FIBRA y los modelos de sombreros…….Todo PRECIOSO

  1. Pınar GÜLER dedi ki:

   Gracias por su interés.

 2. CECY dedi ki:

  QUE LINDO

 3. Ana dedi ki:

  Trabalhos maravilhosos!

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.