Kağıt Katlama Sanatı – Kağıttan Çiçek Yapımı


Asıl adı origami olan kağıt katlama sanatı son dönemlerde bayanlar tarafından pek çok farklı alanda sıklıkla tercih ediliyor. Kağıt katlama sanatının bilindiği üzere en önemli özelliği kağıdın kesilerek ya da yapıştırılarak değil yalnızca katlanarak kullanılmasıdır. Kağıt katlama ile kuş, hayvan, böcek, insan gibi birbirinden farklı birçok figür hazırlanabilmektedir. Ancak şüphesiz ki bayanların en çok tercih ettikleri şey kağıttan çiçek yapımıdır. Kağıt katlama ile yapılan çiçekler başta yemek sofralarını süslemek olmak üzere yaşam alanlarında birbirinden farklı birçok yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. İstenilen renklerde ve büyüklüklerde hazırlanabilen kağıt çiçekler görünüm olarak gerçek çiçekleri aratmıyor.

kağıttan gül yapımı

kağıttan gül yapımı

Sizlerde yalnızca kağıt kullanarak birbirinden hoş ve farklı çiçekler hazırlamak istiyor fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız kağıttan çiçek yapımı yazımız sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Daha önceden origami sanatına örnek olarak Origami Kalp Nasıl Yapılır Resimli Anlatım konusunu paylaşmıştım isteyen bakabilir.

İstediğiniz renklere karar vererek temin edeceğiniz kağıtlarınıza ruh katmanıza yardımcı olacak ve hoş görünümleri ile evinize hoşluk katacak kağıttan çiçekleri detaylı anlatımım ve aşama aşama resim paylaşımım sayesinde kolaylıkla yapabileceksiniz.

İster tek renk isterseniz renk renk olarak hazırlayabileceğiniz ve üç boyutlu görünümleri ile yapay çiçekleri bile kıskandıracak güzelliklere sahip bu çiçekler gören herkesin beğenisini kazanacak. Hızlı, kolay ve zevkle yapabileceğiniz bir çiçek modelini paylaştığım bu yazım sayesinde artık tüm bayanlar hem hızla hem de keyifle yapabilecekleri kağıt çiçeklere sahip olabilecekler.

Hanımlar sizlere konu sonunda hediyelik eşya kutusu yapımını göstermek istiyorum.

Kağıt katlama sanatı ile ilgili Kağıttan çiçek yapımı galerimiz.

Hediyelik Eşya Kutusu Yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sanane dedi ki:

    Guzel

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.