Kurdeleden Gül Yapımı – Resimli Anlatımla 5 Farklı Gül Modeli Yapımı


Merhaba hanımlar bugün kurdeleden gül yapımı (ribbon rose) konusu ile geldim karşınıza. Siz de artık aşağıdaki konumuzu gördükten sonra kurdeleden gül nasıl yapılır öğrenmiş olacaksınız. El sanatları örgü diliş denince akla gelen ilk işlerden biri kurdele nakışıdır. Kurdelenin kendisi parlak ve canlı renklerde olduğu için ondan çok güzel modeller çıkartılabiliyor.  Kurdeleden gül yapımını bilmenizde çok fayda var hanımlar. Sizler için en önemli süs aksesuarı şüphesiz ki güzel bir işleme ile yapılmış gül ve gül motifi olacaktır. Evinizde bulunan kurdelelerinizi atmayın. Hatta yenilerini alın sitemizde kurdele nakışı ile yapabileceğiniz bir sürü örnek var. El sanatları ve hobi sitesi olarak sizlere bugün her biri harika görünüme sahip 6 ayrı modelde kurdeleden gül yapımı anlatımlı olarak gösterilecektir.

Kurdeleden Mavi Gül Yapımı

Evet kızlar uzun süredir kurdele nakışı ile bir şeyler paylaşmamıştım. Kurdele nakışı çok hoş bir el sanatı. Özellikle bu konumuzdaki gül modelini yapan sanatçı eller gibi usta ellerden çıkmışsa. Baksanıza ne kadar harika duruyor. Çok zarif bir duruşu var. Kurdeleye istediğiniz şekli verebiliyorsunuz. Ayrıca çeşit çeşit kurdeleler var. Saten kurdele ile yapılan çiçekler ayrı bir güzel oluyor.

Kurdeledengül yapımı resimli anlatım eskimiş ve demode olmuş gibi gelebilir ancak değişen gelişen dünyada bu demode malzemeler de birer modern eşya haline gelebiliyor. Bu yüzden elinizin altında bulundurmanızda yarar var. Bir kurdelenizi alın ve sayfamızda bulunan kurdeleden gül yapımı öğrenin. Çantalarınıza kıyafetlerinize berenize ve istediğiniz her yere bu kurdeleden yaptığınız gülleri dikebilirsiniz.

kurdeleden gül

Organze kurdeleden gül yapımı konusu daha önce paylaşmıştım. Birde kurdele nakışı bilmeyenler için sitemizde kurdele nakışı eğitim videoları da mevcuttur. Menülerden ilgili konuya ulaşabilir. Kurdele nakışı işlerinde çok çeşitli alanlar mevcut. Kasnak üzerine kurdele ile ilmekler atarak tablolar yapılmakta.

Bunun harika bir örneğini sizlere yine buradan paylaşmıştım. Bildiğiniz üzere bizim sosyal medya hesabımız var ve takipçilerimize oradan yeni konularımızı duyuruyoruz. Her nasıla örgü konuları daha çok beğeniliyor. Acaba örgü daha kolay mı geliyor. Kurdele nakışı zor ve uğraştırıcı mı geliyor insanlara.

Herhalde örgüde ihtiyacım olan sadece bir tığ veya şiş birde ip diyor hanımlar sanırım. Ama kurdele işlerini, kurdele nakışı ile ortaya bir sanat eseri çıkarmayı tutkuyla seven bir çok hanım var.

Sevgili takipçiler sizlere bu kısımda ise resimlerle adım adım kurdeleden turuncu gül yapımı göstermek istiyorum. Çok zarif bir gül modelidir. Günümüz her haliyle modernleşme ve güzelleşme çağıdır. Modernlik ve güzellik öncelikle göze hitap ile başlar. Bir konuda modernlik yakalanmak isteniyorsa eğer, yeniliklere her zaman açık olmak bunun ilk kuralıdır. Eski çağlardan beri hanımların el işlerine becerisi ve merakı vardır. Hanımlara ilk zamanlarda harikalar yaratmak için bir iğne ve iplik yeterli oluyordu.

Yeniliklerle iç içe yaşayan hanımlar zaman geçtikçe yeni arayışlar içerisine girmişlerdir. Bu arayışlar sonucunda ise ortaya harika eserler ortaya çıkmıştır. Bu arayışların sonucunda ortaya çıkan işlerden birisi de kurdele kullanılarak yapılan nakışlar ve motiflerdir. Özellikle kurdelelerden yapılan çeşitli renklerdeki güller hanımların hep dikkatini çekmiştir.kurdele nakışı turuncu gül yapımı

Özellikle turuncu kurdeleden gül yapımı elinizdeki işe ayrı bir güzellik katacaktır. Size kısaca pratik bir gül yapımı fikri! Elinize aldığınız istediğiniz boyutta ve turuncu renkteki kurdeleyi ortadan ikiye katlayın ve herkesin rahatlıkla yapabildiği kedi merdiveni yöntemini uygulayın.

Elinizdeki kurdelenin sonuna geldiğinizde, avuç içinde tuttuğunuz kurdeleleri serbest bırakın ve ardından kurdelenin iki ucunu elinize alın. Bu uçlardan birisini sabit bir şekilde tutarken diğer ucu aşağıya doğru yavaş bir şekilde çekmeye başlayın. Çekme işlemi bittiğinde elinizde muhteşem bir gül örneği bulacaksınız. Gülünüzü bozulmaması ve sabit kalması için dibinden sıkı sıkıya bağlayın. Kurdeleden gül yapma işlemi böylelikle tamamlanmış olacaktır.

Kurdele işlerinde en farklı ve değişik tasarımları sizler için sitemizde detaylı anlatımlar ile sunuyoruz. Kurdeleden çiçek yapımı alanında güzel bir el sanatları dalı kendinize açın. Bu hobiler ile hayatınıza renk ve neşe katın. Kurdele nakışları ile çeyizlik malzemeler yapabilirsiniz.

Yine kurdeleden gül yaptığınız gibi kurdele nakışları ile çanta bere gibi aksesuarlarınızı süsleyebilirsiniz. Rengârenk ve birbirinden yaratıcı kurdele tasarımları sizleri sayfamızda bekliyor.  Kurdele ile gül yapımı hiç bu kadar basit ve eğlenceli olmadı hanımlar.

Hanımlar sizlere gerek kurdele gerekse örgü ve diğer hobi alanlarında daha kaliteli ve anlatımlı konular bulmaya devam edeceğim. Bunun için sitemizi takip etmeyi ve sık sık ziyaret etmeyi unutmayın. Her gün yeni konular eklemeye çalışıyorum. Yeni konularımızı sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kurdeleden gül yapımı galerimiz.

Kurdeleden gül yapımı anlatımlı resim galerimiz.

 

 

Kurdeleden gül yapımı Türkçe videolu anlatım

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.