Dantelli Şemsiye Yapımı – Dantelli Gelin Şemsiyesi Yapımı Resimli


Hanımlar bugün sizlere yazın şıklığınıza ayrı bir tat katacak dantelli şemsiye yapımı konusunu paylaşmak istiyorum. Daha önce site için konu araştırırken bu zarif dantel şemsiye modellerini görüyordum fakat vakit ayırıp inceleyememiştim. dolayısı ile burada sizlerle paylaşamadım. Vakti geldi artık. Hem önümüz bahar ve yaz havalar ısınıyor.  Güneş şemsiyesi olarak ta kullanılan bu zarif ve hoş şemsiye size ayrı bir tarz katacak.

Kırmızı dantelli şemsiye yapımı konusuna girerken şunu demek isterim ki. Kırmızı dantellerin pek çok hayranı vardır ama konu kırmızı dantelli şemsiye olunca bu hayranlık bir tık daha ileride olacak sanırım. Biz de sizlere kırmızı dantelli şemsiye yapımına ilişkin bilgiler sunmayı amaçlıyoruz. Yandaki resimde sizler için özel olarak seçtiğimiz kırmızı dantelli şemsiyelerin ne kadarda zarif bir duruşu var öyle değil mi? hangi kadın istemez ki böyle şemsiyelere sahip olmayı? Aslında daha çok eski Türk sinemalarında karşımıza çıkan bu şemsiyeler son zamanlarda yeniden küllerinden doğarak trend olmuş vaziyetteler.

dantelli şemsiye

dantelli şemsiye

Eski zamanlarda güneş şemsiyesi taşımak ve dantelden zarif eldivenler giymek hanfendiler için zarafet timsali olurdu. Şuan ise bizde bu kültür pek kalmadı fakat uzak doğu kültüründe güneş şemsiyeleri ayrı bir önemi var halen çeşitli tekstil ürünleri ile yapılan şık zarif şemsiye modelleri var.

Bu sefer yaptığım araştırma neticesinde otantik şemsiye modelleride paylaşacağım. Hani şu eski İngiliz filmlerinden leydilerin kullandığı fırfırlı dantel süslemeli şemsiye modelleri paylaşacağım.

Şemsiye yapımına gelecek olursak. Alacağınız bir şemsiyenin üstündeki bezi çıkarıyoruz ve ardından şemasını verdiğimiz motifi örerek şemsiyenin tellerinin ucuna takıyoruz. Çok söze gerek yok galerimizdeki resimlerden anlaşılıyor her şey zaten.

kırmızı dantel şemsiye

Daha önce hatırlarsanız dantel eldivenlerden bahsetmiş ve bir paylaşımda bulunmuştuk. İşte bu tarz nostaljik ya da çok zarif görünmek isteyen hanımefendiler dantel eldivenler ile bu şahane dantelli şemsiyeleri bir arada kullanarak dikkat çekici bir kombin oluşturabilirler.

Elbette ki yağmurlu havalarda değil de daha çok sıcak yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunmak için tasarlanmış şemsiyelerdir bunlar. Örneğin bir piknik alanındasınız ve müthiş bir sıcaklık var. O anda çantanızdan çıkardığınız bu sıra dışı şemsiyelerle bir anda dikkatleri üzerinize çekebilir aynı zamanda sıcaktan da korunmuş olursunuz.

Bu şemsiyelerin yapımı tabii ki kolay olmamakla beraber tamamen bir zanaat olduğundan her an her yerde bulma imkanınızda aynı oranla azalmaktadır. Dolayısıyla sizlere tavsiyemiz sayfamızda aşamalar halinde gösterdiğimiz kırmızı dantelli şemsiye yapımını adım adım takip ederek öğrenip kendiniz tasarlamanızdır. Kolaylıklar dileriz…

Resimli anlatımla dantelli şemsiye yapımı

Dantelli gelin şemsiyesi yapımı resimli galeri

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. cleusa dedi ki:

    Muito lindo Parabéns !!

    1. Pınar GÜLER dedi ki:

      Muito obrigado

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.