Dantelli Şemsiye Modelleri – Otantik Dantelden Şemsiye Modelleri


Hanımlar için zarif ve güzel olmanın sonsuz denecek kadar yolu var. Siz bu konuda çok ilginç ve şık bir yolu olan dantelli şemsiye modelleri ni göstermek istiyorum. İlk gördüğümde beni çok etkilediği yabancı bir facebook sayfasında görmüştüm. Tabi düştüm peşine araştırırken çok çeşitli modellerini ve yapılış konularını buldum. Evet geçen hafta dantelden şemsiye yapımı konusunu paylaşmıştım. İşte o seriden devam ediyorum burada sizlere her biri göz alıcı zariflikte dantelden şemsiye örnekleri çok hoşunuza gidecek.

dantelden şemsiye modelleri

dantelden şemsiye modelleri

Hayırlı ve mutlu günler diliyorum sizlere, yazımızın konusu anlaşıldı sanırım, otantik şemsiye modelleri… Şahsen bu otantik şemsiyeleri ne zaman nerede görsem aklıma bakın ne geliyor “üsküdara gider iken aldı da bir yağmur” hatırladınız mı bunu 🙂 ama haksızmıyım ne kadarda nostalji kokuyor… ve bir o kadar da sıcak geliyor bana bu şemsiyeler. Eski İstanbul beyefendileri, hanımefendileri bu şemsiyeleri görünce kim bilir ne kadar da duygulanacak, anıları canlanacak…

Yine haddimi aşarak bir yorumda bulunmak istiyorum, bence bu gelin şemsiyesi modelleri şimdilerde de çokça kullanılım o eski tertemiz zamanları biraz olsun yaşatmak lazım. Genç kızlar bu işe öncülük edecek olan sizlersiniz unutmayın…

Bazılarımız bırakın otantik şemsiye kullanmayı sırf klas havası bozulmasın diye şemsiye bile kullanmak istemiyorlar. Aslında göze oldukça hoş gelen bu otantik şemsiye modeli kullanılmaması için bence hiç bir sebep yok. Sıcak yaz günlerinde açık havada yapacağınız bir gezi, sevdiklerinizle beraber piknik eğlenceleri, ya da daha farklı bir öneri olarak kız arkadaşlarınız arasında bir parti düzenleyip açık havada yine eski osmanlı kıyafetlerinden giyinip bu dantelli şemsiye modelleri kullanarak bu güzel anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Çocuklarınız için de hoş bir anı niteliğinde…

Sizlere naçizane bir kaç öneride bulundum. Umarım benim için “ne kadar da ukala” demiyorsunuzdur. Darılırım bakın 🙂 şaka bir yana bu yazımı değerlendirin derim ben gerçekten de dantelli şemsiye ile yeni bir trend yaratabilirsiniz.

Konuyu hazırlarken ne başlık versem diye çok düşündüm. Bu şemsiye modelleri nerede kullanılır. Hatırlarsanız eski zamanlarda bayanlar laydiler bu şekilde güpürlü dantelli eldivenler ve bu tarzda şemsiyeler kullanılırdı. Hatta telli oğulları ile sefer oğulları filminde var.

Bu dantelden yapılma şemsiyeler güneş şemsiyesi olarak çok zarif bir aksesuar ama özellikle yeni evlenecek kızlar için söylüyorum. Gelin şemsiyesi olarak geçiyor bu dantel şemsiyeler. Kırmızı renkli olanı kına veya nişan için kullanılabilir. Bembeyaz gelinliğinizin yanında harika bir aksesuar olacaktır. Belki satılıyordur ama ben hiç görmedim.

Ama çok isterseniz yapması çok zor değil dantelden şemsiye yapımı  konusunda gösterdiğim gibi aslında dantelden masa örtüsüne benziyor farkı ise bunu şemsiyenin çubuklarına uygun yapabilmek. Bunu da bahsettiğim konuda resimlerle gösterdik. Sizde kendiniz için yapabilir veya yapıp satabilirsiniz.

Dantelden şemsiye modelleri galerimiz.

Otantik şemsiye modelleri galerisi

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.