Videolu Örgü Yelek Yapımı – Örgü Yelek Modelleri Videolu Anlatım


Selamlar, Bu günde videolu örgü yelek yapımı ile karşınızda olmanın gururunu yaşıyoruz. Örgü yelekler küçük büyük her yaştan kadının (hatta erkekler için dahi işlenenleri var tabii iplik tercihi önemli burada) tercih ettiği giysilerdir. Ve daha çok annelerimizin veya ninelerimizi örerken görmeye alışık olduğumuz bu tarz yelek veya kazakları, hırkaları artık son zamanlarda gençlerinde ilgisini çektiğine şahit oluyoruz. Hal böyle iken bu harika örgü yelek yapımına ilişkin bir video paylaşmamak olmaz dedik ve sizler için özel olarak seçtiğimiz örgü yelek yapımı videosunu paylaşıma sunmuş bulunmaktayız.

Örgü yelekler yüzyıllardır kadınların vazgeçilmez kıyafetleri olmuştur. İster yazın ister kışın el örgüsü yelekleri giyebiliriz. Böylece isteyen ve birazcık da becerisi olan herkes örgü yelekler yapabilecek.Örgü yelekler hayatımızın vazgeçilmez kıyafetlerinden küçücük bir bebeğe bile ilk doğduğu günden itibaren her kıyafetinin üzerine el örgüsü bir yelek giydirebiliriz. Hepimize annelerimiz terleyince kendi elleriyle ördüğü bir yeleği mutlaka giydirmiştir. Ayrıca el örgüsü yeleklerin modası hiç geçmez. Kışın üşüdüğümüzde hemen omuzlarımıza geçirdiğimiz örgü yelekler serin yaz akşamlarında da kurtarıcımız olmuştur.

yelek modelleri ve yapılışı

Kendimize ya da eşimize örebileceğimiz gibi, örgü bir yeleği her yaştaki kız veya erkek çocuklarımıza da severek giydirebiliriz. Ayrıca kaliteli bir ipten öreceğimiz fantezi bir yelek dışarı çıktığımızda da kıyafetlerimizin güzel bir tamamlayıcısı olabilir. Örgü yelekler sabah uyandığımızda veya küçük bebeğimiz uykudan uyandığında kullanabileceğimiz en iyi üstlüktür.

Örgü yeleklerimizi çok çeşitli renklerde veya desenlerde yapabiliriz. Ajurlu örgüler kadınlar ve ya küçük kızlar içi uygun olur. Erkek çocukları içinse pirinç örgü modeli veya düz örgü üzerine başka renklerle desenler yapabiliriz. Örgü yeleklerde en çok tercih edilen renkler kadınlarda siyah ve kremdir.

Ev hanımlarının boş zamanlarını geçirmesi için çeşitli öneriler sunuyorum. Geçmişten günümüze annelerimiz, ninelerimizin yaptığı çeşitli el işleri ile hazırlanan kıyafetler, süsler ile günlük hayatımıza renk katabiliriz. Özellikle herkes Videolu Anlatımla Tığ İşi Yelek Yapımı merakı neticesinde araştırmalar yaptığını biliyorum. Bu konuda tığ işi yelek yapımı konusunda çeşitli önerilerde bulunmak isterim.tığ işi yelek yapımı

Özellikle genç annelerin bebek örgü yelek modelleri ve yapılışları konusunda bazı fikirlerim var. Tabiki de bu ürünlerin ortaya çıkartılması için tığ işi yelek yapılışı eğitimi almanıza gerek yok. Herkesin elinden gelebilir. Elde edilecek tığ ile yelek yapımı son derece kolaydır. Bu eğlenceli etkinlik ile sizde eğleneceksiniz. Ben çocuklarıma veya ileride olacak torunlarıma bu el işlerini yapmayı düşünüyorum.

Çevremde ki ev hanımlarına tığ işi yelek örnekleri yapılışı örneklerini göstereceğim. Bu öğretme yöntemi ile soyumdan olan tüm bayanlar bu işi yapacaktır. Sizde bu işi yapmak için kendi içinizdeki duyguların sesine kulak verin. Bu el becerilerini torunlarınıza aktarmanızda siz çok önemli bir yer tutuyorsunuz.

Bunun farkına varın ve elinizden geleni yapmaya başlayın. Bu becerinizi nesiller boyu aktarmak tamamen sizin elinizde. Bu fırsatı kaçırmayın bayanlar. Vaktinizi değerlendirin ve bu becerinizi sizden sonra gelen insanlara aktarın. Ev hanımlarının boş vakitlerini veya bildiği becerileri nesiller boyu aktarmasını düşünüyorum. Bu konuda sizde benim gibi düşünüyorsanız hemen bu sesime kulak verin.

Örgü yelek tutkunları artık para harcayarak yelek almak yerine kendileri de tasarlayabilecekler. Sizde takdir edersiniz ki bazen aradığımız özellikteki her hangi bir giysi yada ayakkabı her neyse piyasada bulamayabiliyoruz. Günlerce arayarak harcadığımız enerji ve zaman kaybı da cabası tabii…

Oysa şimdi videolu örgü yelek yapımı ile öğrenerek sadece yelek değil aynı zamanda kışa hazırlık amacıyla kalın örgü iplikleri kullanılarak kazak, hırka hatta mont bile işlenebilmektedir. Elbette ki cıvıl cıvıl yazlık elbiseleri tamamlamak amacıyla şekilde gördüğünüz yazlık yelekleri de yapmanız sadece birkaç gününüzü alacaktır.

Sevgili hanımlar, sayfamızda ki yüzlerce model gibi örgü yelek yapımına ilişkin paylaştığımız videolu anlatımda sizin için editörlerimizce özel olarak seçilmiş ve oldukça işinize yarayacağını düşündüğümüz bir modeldir. Diğer paylaşımlarımızı görmek için sayfamızda kalmaya devam edin..

Video anlatımlı örgü yelek yapımı

Tığ işi yelek yapımı videolu gösterim

Tığ işi yelek yapımı videolu gösterim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.