Gazeteden Sepet Yapımı


Hanımlar sizlere ilginç bir konu getirdiğim. Konumuz gazetelerden sepet yapımı.  Evet, siz de başlığı okuyunca biraz şaşırdınız biliyorum. Çünkü ben de bu tür bir yazı ile karşılaştığımda nasıl olur bu diyerek şaşırmıştım. Ama okudum, öğrendim. Şimdi size eski gazete kâğıtlarından, dergilerden eviniz için nasıl şirin ve dekoratif sepetler yapabileceğinizi anlatacağım. Siz de eviniz için böyle hoş sepetler hazırlamaktan büyük keyif alacaksınız ayrıca bu anlatım için bana da teşekkür edeceksiniz. Gazeteden sepet yapımında karşılaşılan en büyük sorun, gazetelerin aynı boyda olmuyor oluşuymuş.Bunun için size anlatımı iyi bir şekilde okumanızı ve eğer yapamazsanız stres yapmadan bir kez daha denemenizi tavsiye edebilirim.

sepet örgüsü

sepet örgüsü

Sonuçta hiçbirimiz ilkokulda öğrenmedik bu işi değil mi? Ayrıca, emek olmadan yemek olmaz, biraz çaba sarf edeceğiz ki, evimize herkesin beğeneceği, güzel ve orijinal bir dekoratif malzeme yapabilelim. Sadece bol miktarda gazeteye ihtiyacımız olacak, ben ise yapıştırıcı olarak böyle işlerde silikon kullanıyorum.

Çünkü çabuk kuruyor ve yapıştırıcı için beklememize gerek kalmıyor. Ama tabii pritt veya uhu tarzı bir yapıştırıcı da kullanılabilir. Yanınızda bir makas bulundurmayı da unutmayın. Ayrıca sepetiniz bittiğinde eğer akrilik boya ile boya yapmayı biliyorsanız, sepetinizi istediğiniz renk ve desende boyayabilir, güzelliğine güzellik katabilirsiniz.

Böylece daha estetik ve göz alıcı bir dekoratif eşyaya sahip olursunuz. Bu sepeti ben sabun sepeti olarak kullanacağım, siz de fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Gazetelerden sepet yapımı galerimiz.

Resimlere tıklayın ve klavyeden sağ-sol yön tuşları ile galerimizi gezebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.