Haroşa Örgü Nasıl Örülür


Merhaba örgü örmek benim karakterimdir diyenler. Bugünkü gündemimiz haroşa örgü nasıl örülür biraz bundan bahsedelim. Annelerimiz elimize örgü vermeye pek meraklıdır malum. İlle örgü ile ilgili bir yetenek elde etmemiz gerekir ve genelde çok zorlamadığı için de elimize ilk haroşa örgü tutuşturulur. Örgü teknikleri içinde en kolayıdır ve en pratik olanıdır. En başlarda örgü örmeyi pek istemediğimiz için zor modeller hevesimiz kırmasın diye de annelerin dostu bir modeldir.

haroşa örgü yapımı

haroşa örgü yapımı

Kullanım alanları açısından da çok çeşitli yerlerde kullanılabilir. Yelek, hırka, şapka, kazak belki saç bandı. Hem kulaklar sımsıcak olur hem de tarzınıza tarz katabilirsiniz. Hem de kendi ördüğünüz örgülerle. Çok havalı oldunuz. Haroşa örgü tarifi kolay olduğundan sık sık tekrarlanan modellerdendir.

Örgümüzde ipliğin yönü hep bizim tarafımıza bakacak. Örgünün ön yüzünde de arka yüzünde de işleminiz hep aynı yöne gitmelidir. Örgüyü ördükten sonra baktığınızda ön yüzünde de arka yüzünde de aynı deseni görmeniz gerekiyor.

Haroşa örgülerinde de başka desenlere yer yok her yer aynı olacak, her yer muntazam olacak. Haroşa Örgü Yapılışı sırasında makbul olan şişin sürekli önden ilmeğe geçirilmesidir, üstten atılır ve çıkarılır ama zorlanıyorsanız sürekli arkadan örerek de yapabilirsiniz. Seçim her zamanki gibi sizin.

Hanımlar bizi takip etmeyi unutmayın sürekli sizlere güncel konular paylaşmaya devam edeceğiz. Günlük 2-3 konu ekliyoruz. Size bir birindne güzel örgü modelleri ve yapılış konuları ile beraber bu konuda olduğu gibi eğitim konuları paylaşıyoruz. Bizi facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Haroşa örgü nasıl örülür ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. IARA LOPES dedi ki:

    adorei estes video aulas são bém explicado só que poderia ser dublado a vóz da professora

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.