Boncuk Kolye Yapımı |Kendi Kolyeni Kendin Yap


Kızlar sizlere bugün tutkumuz olan takı alanında çok güzel bir konu sunuyoruz. Konumuz resimli anlatımlarla boncuk kolye yapımı üzerine olacaktır. Günümüzde trend mesleklerden biride takı tasarımıdır. Profesyonel olarak ya da amatörce birçok kişi takı işinde boy göstermekte ve birbirinde güzel modeller tüketiciye sunulmaktadır. Bilindiği üzere bayanların takı düşkünlüğü tartışılmaz. Birbirinden farklı ve renkli modellerle kombinlerimizi tamamlamaya bayılırız. Kıyafetlerimizde gerçekleştirdiğimiz bu sihirli dokunuşu, evlerimizde kendimizde yapabiliriz. Takıların içinde en göz alıcı olanlar, kolyelerdir. Birbirinden farklı boncuk kolye yapımı tasarlayabilirsiniz.  Boncuk kolye yapımı için yapmamız gereken ilk şey hayal gücümüzü ve estetik anlayışımızı zorlayarak hoş bir model düşünmek ve modeli gerçekleştirebilmek içinde çarşıya çıkıp boncuk ve boncukları dizeceğimiz ip ya da misinayı satın almaktır.

boncuk kolye modelleri

boncuk kolye modelleri

Modeli düşünürken, renk konusunda da karar verilmeli ayrıca boyu nasıl tutacağımızı da belirlemeliyiz. Uzun bir kolye ya da kısa gerdanlık tarzında bir kolyemi tercih edilecek? Sorularının cevabı alışveriş öncesinde belirlenmiş olmalıdır. Kum boncuklar, cam boncuklar, ahşap boncuklar, metal boncuklar vb. birçok çeşit içinden zevkimize uygun olanları seçtikten sonra boncukların ağırlığını da göz önünde bulundurarak dizmeye başlamalıyız. Mesela cam ve metal boncuklar ağır olacağından, seçtiğimiz renge göre diğer hafif boncuklarla karıştırıp, araya, belli sayılarda bu hafif boncuklardan da koyup ağırlığı azaltabiliriz.

Hayalimizde tasarladığımız boncuk kolyeler envaı çeşittir. İster renkli boncuklar kullanabilir istersek de tek renk boncuktan yararlanabiliriz. Boncuktan kolye yapımı sabır işidir, dizilimini yapmak dikkat ister. Değişik bir motif oluşturuyorsak sayarak ilerlemek daha sağlam olacaktır. Aksi takdirde görünümü asimetrik ve düzensiz olabilir.

Estetik anlayışımız çerçevesinde tasarladığımız boncuk kolye modelleri ve yapılışları için fanteziler de düşünebiliriz. Mesela sadece boncuk değil, aralara renkli keçeler, yünler, kuş tüyleri vb. malzemelerde kullanarak ürünümüzü istersek daha abiye yada daha marjinal bir havaya sokabiliriz. Yaptığınız boncuk kolye sizindir ve siz kullanacaksanız sadece ve sadece sizin zevkinizi yansıtmalıdır.

Resimli Anlatımla Boncuk Kolye Yapımı Foto Galerisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.