Havlu Kenarı Yapımı – 5 Adet Havlı Kenarı Yapılışı Örneği Resimli


Kızlar bugün Türk örf ve adetlerimizde önemli yer tutan havlu kenarı yapımı çalışması göstereceğim. Konumuzun başlığı tığ işi havlu kenarı. Türk örf adet ve geleneklerinde genç kızlar kendilerine evlenmeden çeyiz hazırlar. Bu çeyizde olmazsa olmaz parçalardan biri de dantelli havlulardır. Kızlar birbirinden çeşitli havlu kenarı yapımı örnekleri alıp verirler. En çok kullanılan da tığ işi havlu kenarları olur. Yapmayı bilmiyorsanız şimdi sizinle paylaşacağım.

Çok eskilerden beri geleneksel olarak bir adetimiz var ise o da yazmaların kenarlarına ince ince işlenen o güzel tığ işi yazma oyası modelleridir.. Hanımların günlerde ve toplantı kabul günlerinde elden elde dolanan o güzel oya örnekleri sizler için sayfamızda yer alıyor. Artık elden ele dolanmayan oya örnekleri sitemizde dilden dile dolaşacak hanımlar.havlu kenarı örnekleri ve yapılışı-19

Çeyiz zamanı geldiği vakit havlu kenarı örnekleri ve yapılışı konuları aranmaya başlanıyor. Peki siz havlu kenarı nasıl yapılır biliyor musunuz ? Özellikle de son zamanlarda gerçekten kızların çeyizlerinde hiç bir şey bulamıyoruz, ufak tefek bile olsa. Bahsettiğimiz üzere bu gibi zamanlarda sıkışmamak adına bir an önce ellerinizi acele tutun. En önemlisi de havlu, havlu kenarı yapılışı hakkında bilgi alırsak onları örmeye de başlayabilirsiniz. Elbette biraz zorlanabilirsiniz ama daha sonrasında istediğiniz hızda gidebilirsiniz.

Havlu kenarları ve yapılışları, aslına bakarsanız çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Diğer tüm ürünlerden çok daha fazla modele sahiptir ve bu bakımdan dolayı insanlar bir sürü havlu yapmaktadırlar. Çeşitli örneklerinde yer aldığı, havlu kenarı yapımı örnekleri yapılışı tarzında eklentilere de denk gelirseniz muhakkak bakmanızı önereceğiz.tığ oyası havlu kemarı

Çok değişik çeşitlerin olduğunu düşündüğümüz zaman halkalı havlu kenarı yapılışı da en renkli ve zevkli işlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Halkalı havlu kenarı örnekleri yapılışı,size en başta zor gelerek biraz zahmet verecektir ama daha sonra eliniz alışacak ve o şekilde edeceksiniz. Eğer havlu kenarı hakkında hiç bir şey bilmiyorsanız; havlu kenarı nasıl yapılır adlı videoları izleyerek öğrenebilirsiniz.

Havlu örnekleri ve yapılışı, sandığınızdan çok daha kolay yapılacak örnekler hanımlar, bu bakımdan zorlanmadan yapacaksınız. Yine de en zarif olarak karşımıza çıkan kesinlikle, tığ oyası yapılışı dır ama aynı zamanda bir o kadar güzel olması da cabası.

havlu kenarı örnekleri tığ

havlu kenarı örnekleri tığ

Tığ işi havlu kenarı yapımı örnekleri başlıklı dergilerde mevcuttur piyasa da satılan, bunlardan alıp denemeler yaparak öğrenebilirsiniz. Hep eski modeller geliyor yeni modellere nasıl ulaşabilirim diyenler, arama motoruna havlu kenarı örnekleri yeni diye yazarlar ise en yeni örneklere ulaşırsınız ve hemen yapmaya başlarsınız.

Eviniz de banyonuz da ve mutfağınız da kullanmak için birbirinden güzel tığ havlu örnekleri yaparak göz zevkinizi doyurmak istiyorsanız ve yukarıda ki yöntemler ile yapmayı öğrenemediyseniz bir kursa gidebilirsiniz. Bu konular da çeşitli özel kurslar düzenlenmektedir. Halk eğitim merkezlerinde de bu tarz kurslar açılmakta olup, kurs dönemlerin de yazılıp gidebilirsiniz.

Havlu kenarları ve yapılışları, gerçekten kimi zaman marifet isteyen bir davranış olurken kimi zaman da kolay gelebiliyor bizlere. Aslında biraz da biz ile alakalı bir durum oluyor. Havlu kenarı nasıl yapılır, biraz baksak zaten devamında sanki yıllardır yapıyormuş gibi olacağız.oya modelleri yapılışı

Havlu kenarı yapılışı anlatımlı, videoları da izleyerek bir şeyler öğrenebilirsiniz, her ne kadar ilk başta anlamak biraz sıkıntılı olacak olsa bile, bizler gayet rahat bir şekilde idrak edebiliriz. Havlu kenarı yapımı, herksin bilmesi gereken bir şey, özellikle de henüz çeyiz hazırlayanlar var ise; muhakkak yapmalılar.

Eğer sizler yinede zorlanmak istemiyorsanız, kolay havlu kenarı yapılışı ile ilgili eklentilere bakabilirsiniz ve bu sayede de yeni şeylerin öğrenmenin mutluluğuna varabilir ve yaptıklarınızı değerlendirebilirsiniz.

Havlu kenarı yapılışı oldukça kolay ve hızlı üreyen bir danteldir. Sitemizde birçok çeşit havlu kenarı modeli ve bu modellerin yapılış resimlerini görebilirsiniz. Tığ oyası yapılışı mantığı genel olarak aynı olan zincir çekme, oluşturulan ayaklarla üreyen basit dantellerdir. Motifi tam olarak takip ettiğiniz takdirde havlu kenarlarını 1 ila 2 gün gibi sürelerde rahatça tamamlayabilirsiniz.

Kolay havlu kenarı yapılışı

Aşağıdaki örnekte görülen mavi havlu kenarı hem sade hem de şık bir motiftir. Bir sıra yapılan sık iğnenin üzerine yapılan kafesten sonra yapacağınız küçük çiçeklerle bu havlu kenarını tamamlayabilirsiniz. Bu havlu kenarı yapılışı son derece basit bir motiftir. Bu danteli havlu kenarlarına uygulayabileceğiniz gibi mutfak peçetelerinizin kenarına da dikebilirsiniz. Evinize ayrı bir şıklık kazandıracak olan bu danteli istediğiniz renklerde seçeceğiniz yumaklarla örebilirsiniz.

Size hoş bir hobi kazandıracak olan bu motifi yaparak hediye edebilir ya da satışını gerçekleştirerek aile bütçenize de katkı sağlayabilirsiniz. Bu tip dantelleri örerek aile bütçesine katkı sağlayan birçok kadın bulunmaktadır. Ev hanımlarının boş zamanlarını rahatça değerlendirebileceği tığ oyası yapılışı kolay bir danteldir.

Bu havlu kenarları tığ oyasının haricinde iğne oyası, firkete gibi daha zor ürünlerle de yapılabilmektedir. Hangi yolla yaparsanız yapın evinize bu örnekleri yaparak büyük bir şıklık kazandıracak, arkadaşlarınıza hediye almanıza gerek kalmadan bu ürünleri kullanabileceksiniz.

Havlu kenarı yapılışı resimli gösterim

Sizler için en yeni tığ işi yazma oyası örneklerini ve yapılışlarını yükledik. Aynı zamanda da iğne oyası örneklerimizde bulunmaktadır. 2016 ile birlikte piyasaya yeni çıkan tüm yeni örnekler de sizler için yine sayfamızda bulunuyor. Kaybettim, bulamadım derdiniz yok istediğiniz zaman sitemize girerek tığ işi yazma oyası örneklerini ve yapılışlarını inceleyebilirsiniz.

Bütün ayrıntıları ile anlatılan oya örnekleri çok eski oya örneklerini de kapsıyor. Bir nostalji oluşturmak isterseniz çok eski tığ işi yazma oyası ve yapılışlarına rastlayabilirsiniz. Kızınızın çeyizine koyabileceğiniz, kolaylıkla çözümleyip işleyebileceğiniz oya örnekleri rengârenk olarak bulunuyor. Çok farklı örneklere de yine sitemizden ulaşabilir belki kaybettiğiniz ve unuttuğunuz örneklere tekrar karşılaşabilirsiniz.havlu kenarı modelleri

Tığ işi havlu kenarı yapımı nasıl olduğunu öğrendikten sonra da birbirinden farklı desen ve renklerde yaparak evinizi süsleyebilirsiniz. Hazırda satılan birçok el yapımı dantelli havlu bulunmaktadır. Ama sizin kendi el emeğiniz ve göz nurunuz ile yapılanın yerini hiç bir şey tutmaz. Kısa zamanda da öğrenip bir sürü model yapabilirsiniz.

Çok hoş bir tığ işi havlu kenarı yapımı çalışması

Havlu kenarı nasıl yapılır resimli galeri

Resimlerle havlu kenarı yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.