Tığ İşi Kare Motif Yapımı |Motif Modelleri Ve Yapılışı


Merhabalar kızlar, bu gün de yine beraberiz. Bu günkü yazı konumuz başlıktan da anlaşılacağı üzere tığ işi kare motif yapımı. Örgü işinden azıcık anlayan herkes iyi bilir ki bir örgü işini ortaya çıkaran motiflerdir. Motif yoksa örgü de yok demektir. Dolayısıyla örgü işine önce motif yapmakla başlanır. Bende sizler için tığ işi motif yapımı öğreten görseller paylaşmak istedim.

motif modelleri ve yapılışı

motif modelleri ve yapılışı

Tığ işi kare motif yapımı sayesinde kendi modellerinizi oluşturup bu motifleri sonradan birleştirerek harika örgü işleri tasarlayacaksınız. Ya da tek başına kullanmak suretiyle çeşitli lifler, ya da mutfakta ellerinizi kurulamak için bir takım örgü işleri yapabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış.

Bakın sizin için sayfamızda paylaşıma sunduğumuz bu tığ işi kare motifi yapımı öğrenmeye en alttaki küçük motifi inceleyerek başlayalım. Önce zincir çekip bunların ucunu birleştirip sonrasında da halkanın içi doldurulmuş ve etrafına bu kez farklı bir renkteki iplik kullanarak aynı şekilde halkalar oluşturuluyor ve bu şekilde devam ediyor.

Eskiler iyi bilir, özellikle de benim jenerasyon… tabi eski diyorum ama o kadar da eskimedim. Şimdi kendimi kötü hissettim L ben kendimden biliyorum çok küçüktük ve tığ kullanmayı bu şekilde küçük motifler yaparak öğrenmiştik. Hey gidi günler… şunu anlatmaya çalışıyorum esasen. Yani bu tığ işi motifleri yapmak aslında çocuk işi 🙂

Tığ işi kare motif yapımı resimli galeri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.