Örgü Fular Yapımı Resimli Anlatım İle


Kızlar merhaba örgü fular yapımı konusuna hoş geldiniz. Tam manası ile sizlere yapılışını gösteremesekte yapımını anlamanıza yardımcı olacak resimler ve şablonlar ekledik. Fular öylesine önemli bir aksesuardır ki bayanlar için,  adeta yaptığınız kombine en son değdirilen sihirli değnektir.  Kullandığınız fular ile en basit kombini gösterişli ve daha ciddi bir havaya sokabilir,  düz ve sade bir kıyafeti abiye hale getirebilirsiniz. Ya da kombininizde size yakışmayan bir yer varsa,  o kusurlu bölgeyi kapatıp daha güzel ve estetik görünebilirsiniz.  Kullandığınız renge göre yapacağınız makyajla yüzünüze en yakışan rengi yansıtıp çok daha çekici gözükebilirsiniz. Bu nedenle fular modelleri ve fular örnekleri seçimi bayanlar için önemlidir. Örgü fular modelleri son yıllarda en trend bayan fular çeşitlerindendir ve evde fular yapımı denince akla ilk gelen örneklerdendir.  Örgü fular yapımı,  örgü bilen her kadının evde kolaylıkla yapabileceği bir seçenektir.örgü fular modelleri

Fular yapımında ilk karar verilecek yün ipliği çeşidine karar vermektir.  Kalın,  ince,  tekli,  çiftli ya da tiftik iplik seçiminden sonra renk ya da( karışık renkte düşünülüyorsa) renklere karar verilir. Seçeceğiniz örgü çeşidine de karar vermeniz gerekir. Düz, Selanikharoşa,  saç örgüsü vb. Bunları belirledikten sonra yapacağınız fuların şeklini tasarlamalısınız.

-İnce uzun boyuna dolanan renkli fularlar kot üzerinde şık durabilir.  (renkli tahta boncuk yada tüylerle süslenebilir. )

-Düz bisiklet yaka bluzlarınız üzerine yaka gibi tasarlayıp oluşturacağınız fularlar,  renk ve tarz seçiminize göre kombininize değişik havalar katabilir.  Mesela düz siyah bir bluz üzerine tasarladığınız beyaz el örgüsü boyunluk şeklinde takılacak yaka tipi bir fulara metal toka ya da taşlı bir iğne takarak,  spor ve sade havadan çıkartıp frapan aştırabilirsiniz

-Omuzlarınızı da örtecek şekilde şalımsın fularlar tasarlayıp aynı dokunuşları bu modelde de yapabilirsiniz.  Mesela dümdüz beyaz bir elbise üzerine öreceğiniz el örgüsü bir fuların kenarlarına,  beyaz dantel işlemeler yaparak ya da üstüne taşlı bir iğne takıp önden bağlamalı bir model haline getirirseniz,  kıyafetiniz abiye bir havaya sokar,  istediğiniz bir gece davetine,  kolye gibi hiç bir aksesuar takmadan son derece şık bir şekilde katılabilirsiniz.

-Fular tasarımlarınızı çok yönlü düşünebilirsiniz.  Mesela ince uzun bir fuları isterseniz saç bandı olarak da kullanıp ya da şal şeklinde geniş tasarladığınız bir fuları omuzlarınızdan sarkıtıp, uçlarını arkadan bağlayarak bolero havası da verebilirsiniz.

Tığ işi örgü fular yapımı galerisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.