Yuvarlak Motif Yapımı Resimli Gösterim


Merhaba hanımlar örgü hanımlar için çok zarif görünen yuvarlak motif yapımı konusunu paylaşıyorum sizinle. Sizlere sık sık farklı örgü motif modelleri paylaşıyorum. Ayrıca bilemeyenler içinde çeşitli tığ işi motif yapımı konusu paylaşıyorum. Eğer örgü işi ile uğraşmayı seviyorsanız şunu kesinlikle bilmelisiniz ki. Örgü işi demek motif demek. Bir çok örgü işlerinde örgü modelleri belirli motiflerin desen olarak çoğaltılması ve kopyalanması ile elde edilir. Bilmeyenler için belki örgü ile uğraşmak basit gelebilir. ama bu tamamen bir sanattır. örgü bardak altlığı

Nasıl mı ? Size şöyle anlatayım. Eğer sitemizi takip ediyorsanız daha önce paylaşmış olduğum bir çok örgü battaniye modelleri, örgü çanta modelleri, tığ işi yelek, bolero örnekleri felan çoğunda bir motifin tekrarlanması ve bu motiflerin birbirine bağlanması ile yapılır.

Şu yukarıda resmini paylaştığım yuvarlak motifler buna güzel bir örnek olacaktır. Bu örgü motifler ile bir battaniye yaptığınızı düşünün. Her bir motifi ayrı renk iple örebilir ve bir renk cümbüşü elde edebilirsiniz. Veya akıllı, renkli ip kullanarak açıktan koyuya veya bir renkten diğer renge geçen renk akışı ile çok hoş modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

Mesela sizlere örnek olması için buraya tıklayarak şu örgü çanta yapımı konusuna bakın. Veya bu sayfadaki diğer çanta konularına bakın. Bir çoğu bahsettiğim gibi bir motifin çoğaltılması ile elde edilir.  Daha önceden yuvarlak dantel motifi ile elbise yapımı konusunu paylaşmıştım. Bu konuya da bir bakın.

Bu konumuzdaki bu güzelim yuvarlak motifleri ince bir iple örerseniz bardak altlığı gibi, yastık kılıfı gibi modeller oluşturabilirsiniz. Daha kalın yünlü iple aynı motifi işlerseniz. bu seferde örgü bebek battaniyesi yapabilirsiniz. Fakat çok ince iple dantel şeklinde işlerseniz masa örtüsü, fiskos örtüsü yapabilirsiniz. Yukarıda paylaştığım gibi motifli dantel elbise yapabilirsiniz.

Yuvarlak motif yapımı resimli galeri

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.