Örgü Yelek Yapılışı Örnekleri – Resimli Ve Videolu Anlatımla Örgü Yelek Yapımı


Bayanların kombinlerinde kullanmayı en çok sevdiği yelekler örgü ile birleşerek dantel yelek yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kış aylarının kombinlerinde olduğu kadar  bahar ve yaz aylarında da yelek modelleri kombinlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Bayanlar hem şık hem rahat hem de ince bir yapısı olduğu için yaz ayları için dantel yelek modelleri tercih etmektedir. Mağazalarda her çeşit yelek modeli bulmak mümkündür. Fakat el emeği göz nuru dantel yelek modelleri herkes için daha değerli olmaktadır. Bu maneviyatı yüksek dantel yelek aynı zamanda kişilere romantik bir havada kazandırmaktadır. Dantel yelekler, gelin kız yeleği gibi tabirlerle de bilinen modelleri bilinmektedir. Genç kızlar, çeyizleri içinde dantel yelek modellerinden örerek doğum yaptıkları gibi özel günlerde bu el emeği yelekleri giymeyi tercih etmektedir.

Çeyizlerin olmazsa olmazı danteller, yeleklerde kullanıldığında hoş bir ambians oluşturmaktadır. Yaz ayları için merserize gibi ince, kişiyi bunaltmayacak ve hafif görünecek ipler ile örülmektedir. Örgü örmeyi seven bayanlar dantel yelek modelleri yapılışı aşamalarını da merak etmektedir. İnternette yer alan örnek motif şemalarını inceleyip, çıktısını alarak kendinize dantel yelek örneği çıkarabilirsiniz.

Eski zamanlarda kişiler örnekleri birbirleri ile paylaşmak istemez, sadece en güzel örnek kendisinde olsun isterdi. Fakat internet sayesinde herkes her örneği rahatlıkla bulabilmektedir. Kişilerin zevklerine, beğenilerine ve yaşlarına göre tercih edebileceği birçok dantel yelek örnekleri artık tek tıkla ulaşılabilmektedir. Size kalan ise örnekleri inceleyip, yapım aşamalarını takip ederek şık dantel yeleğinizi örmektir.

Sitemizde aşama aşama, örnek modellerin yapılışları yer alan konular vardır. Bu açıklamaları dikkatli bir şekilde takip ettiğinizde en zor ve karmaşık görünen modelleri bile rahatlıkla örebilirsiniz. Sadece örneği seçip, örmeye başlamanız yeterli olacaktır. Bazı örneklerde bu açıklamalar videolu olarak var bazılarında ise resimlerle adım adım yapılışları gösterilmiştir.

Babaannelerimizin yaptığı o güzel yelek modelleri ve yapılışı hakkında hepimizin az çok bilgisi vardır diye düşünüyorum. Özellikle de kışın bizleri o kadar sıcak tutardı ki, hala giyeriz soğuk kış günlerinde. Ama unutulmamalıdır ki; o yeleklerin yapımı hala sürüyor. Yelek örnekleri yapılışı hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmak, yapmak kadar kolay gelecektir. Zaten daha sonra ki aşamalarda yapımı hakkında da pratiğe dökecek davranışlar sergileyeceksiniz. Örgü yelek modelleri gerçekten çok hoş duruyorlar, en azından yeleği yaptıktan ve daha sonra giydikten sonra üzerinizde nasıl durduğunu görünce tekrar yapmak isteyeceksiniz.örgü yelek yapılışı

Kolay yelek yapımı, diye bir yargı var ama bu yanılgı resmen. Nedenini soracak olursanız, yelek yapımının gerçekten kolay olduğundan bahsedebiliriz. Bu yüzden tüm modellere size kolay gelecektir. Yelek yapımı hakkında tek yetkili bilgiyi ninelerimizden öğrenebilirsiniz, çünkü onlar gerçekten oldukça yetenekliler bu konu hakkında.

Yelek yapılışı için pek bir zahmete girmenize gerek kalmayacaktır, zaten başladıktan sonra kendi kendine geleceği için, pek de zorlanmayacaksınız bu konu hakkında. El örgüsü yelek modellerine baktığınız zaman her birinin ne kadar zarif durduğuna ve bu yüzden dolayı da giymeye kıyamayıp bir yere kaldırdığınıza şahit olacaksınız.

Örgü yelek yapılışı hanımlarımıza oldukça kolay geleceği gibi, başladıkları zamanda ellerinden hiç bırakmak istemeyecekleri bir türede dönüşebilir. Hanımlar hazır Ramazan, pek de boş vaktimiz oluyor bu yüzden hadi yeleklere başlayalım.

Resimli örgü yelek yapılışı

Dantel yelek yapımı örgü şemaları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.