Örgü Nasıl Yapılır Sizlere Basit Bir Örnekle Gösterelim Dedik


Örgü yapımı hayatının bir döneminde her kadının mutlaka uğraştığı hobiler arasında yer almaktadır. Peki örgü nasıl yapılır biliyor muyuz. Sizlere basit bir örnekle gösterelim dedik. Becerikli olan kadınlar örgüleri kolayca sökerken, bu kadınlara özenenler de örgü nasıl yapılır öğrenmek için çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Örgü öğrenebilmek için belediyelere ait çeşitli kurslar açılmakla birlikte sitemiz üzerinden takip edeceğiniz örgü yapılışı işlemlerini gösteren video ve resimlerle de evinizde örgü yapmayı öğrenebilirsiniz. Örgü yapmak için belli başlı basit tekniklerin öğrenilmesinin ardından daha karmaşık modellerin yapımına geçilebilir.örgü işleri ve yapılışları-12

Örgüler genel olarak tığ ve şiş yardımıyla yapılmaktadır. Ama bunun haricinde iğne oyası, oklava, firkete gibi ürünlerle de değişik modellerde ürünler yapılabilmektedir. Ancak bu modellerin yapımı tığ işi ve şiş örgülerine göre daha karışık ve öğrenmesi zor olabilirler. Örgü işleri ve yapılışları için biraz sabır ile çalıştığınız takdirde hem eliniz hızlanacak, hem de önünüze gelen örneğin nasıl yapılmış olduğunu daha kolay bir şekilde çözebileceksiniz. Örgü nasıl yapılır öğrendiğinizde daha fazla örme isteğine sahip olacak ve çeşitli örgüleri örmeyi denemek isteyeceksiniz.

Yeni başlayanlar için örgü yapımı konusunda yapımı daha kolay olan motiflerin tercih edilmesi ve bu ürünlerde yünleri heba etmeden deneyim kazandıktan sonra daha büyük çaplı örgülere geçilmesi önemlidir. Yaptıkça daha fazla keyif alacağınız örgü işlerini hem kendiniz, hem aileniz, hem de arkadaşlarınız için öreceğiniz değişik kıyafetler kadar, eviniz için yapacağınız dantellerle de çeşitlendirebilirsiniz.

Daha önce sizlere haroşa örgü yapımı ve selanik örgü yapımı ile ilgili konular paylaşmıştım dilerseniz bakabilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın. Her gün yeni konular eklemeye devam ediyorum.

Hoş bir örnek eşliğinde örgü nasıl yapılır ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.