Çapraz Örgü Modeli Yapımı – Çapraz Örgü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım


Çapraz örgü tekniği, sepet örgü olarak da bilinir. Çapraz örgü modeli yapımı, el işine hareketlilik kazandıran bir modeldir. Çapraz örgü yapımı, tek renk iple sade model olarak çalışılabileceği gibi, bu modelde aynı rengin iki farklı tonunu açıklı koyulu çalışmak da kadınlar arasında oldukça popülerdir.  Çapraz örgü nasıl yapılır konusuna geldiğimizde, düz örgüden biraz faklı olmakla birlikte zorluk derecesi çok fazla sayılmaz. Sepet örgü yapımı konusunda zor ve oyalayıcı olan tek şey, eğer tek renkli iple çalışılmıyorsa, ipin rengini değiştirirken biraz oyalanmak zorunda kalmaktır.çapraz örgü yapımı

Sevgili takipçiler bugünkü örgü eğitim konumuza sizlere çapraz örgü modeli denen gene hoş bir örgü modelini Türkçe videolu anlatım ile sizlerle buluşturuyoruz. Kadınlar özellikle evde geçirdikleri yağmurlu kış aylarında birbirinden şık örgüler yaparak hem kendilerine şık koleksiyonlar oluşturmakta, hem de vakit geçirmektedirler. Hemen her kıyafet örgü yardımıyla yapılabilir. Özellikle kışlık ürünleri el örgüsü yaparak hem uygun fiyatlı kıyafetler elde edilebilir, hem de istediğiniz kalitede iplikte ve renkte kıyafetler giyebilirsiniz. Klasik örgülerin yanında her geçen gün yeni bir örgü modeli keşfedilerek örgü anlayışı geliştirilmektedir.

Örgü modelleri anlatımlı çalışmalarımızda bu modelin yapılışıyla ilgili de sizlere bilgi vermeye çalıştık. Örgü teknikleri içinde çapraz örgü nasıl yapılır konusu da bilgi almak için sitemizden faydalanabilirsiniz. Bu modelin kullanım yerlerine geldiğimizde, bu model sadeliğiyle ön plandadır.

Bu yüzden süslü ve gösterişli diğer modelleri kullanamadığımız erkek kazağı, hırkası, şapka, kaşkol ve atkılarında rahatlıkla bu modeli kullanabiliriz. Erkek kazakları için düz modelin dışında kullanılabilecek çok az örgü tekniği bulunuyor. Çünkü örgü tekniği kadınların daha çok ilgilendiği bir alan olarak genelde kadın ruhun yansıtan çiçek, boncuk gibi süslü modelleri daha çok barındırıyor.

Bu yüzden erkekler için uygun olan sade ve şık, az modelden birisidir sepet örgü modeli. Bunun dışında elbette sadeliği tercih eden kazanların da kendi giysilerinde rahatlıkla kullanabileceği bir model. Şal yapımında pek tercih edilmese de kazak ve hırkalar için uygun bir duruşu var.

çapraz örgü nasıl yapılır

Adeta sanat eseri haline gelmiş olan örgüleri öğrenen kadınlar bunu hobi olmaktan çıkararak ev bütçelerine katkı yapma yoluna da gidebilmektedirler. Yeni örgü modellerinden birisi olan çapraz örgü modeli yapımı videolu anlatım görüntülerini izleyerek, farklı ve özgün bir örgü tekniğini öğrenebilirsiniz.

Çapraz örgü nasıl yapılır diye soranlar için hazırlanmış olan videoda tüm detaylarıyla çapraz örgü modeli yapımı anlatılmaktadır. Videodaki adımları takip ederek yapımı oldukça kolay olan çapraz örgü tekniğini kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Çapraz örgü modeline bir kez eliniz alışınca hızlı bir şekilde örebilirsiniz.

Çapraz örgü modelini kışlık ürünlerde kullanılabileceği gibi yazlık ürünlerde de merserize ipliklerle örülebilir. Oldukça şık bir görüntüsü olan çapraz örgü modeli bebek battaniyesi, bere, şal, boyunluk gibi ürünlerde de oldukça şık duracaktır. Bunun yanında çapraz örgü modeliyle kazak, bluz, hırka, yelek gibi daha detay isteyen ürünleri de rahatça örebilirsiniz. Kendi bedeninize göre başlayacağınız örgünüzü eliniz motife alışınca kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Videolu Türkçe anlatımla çapraz örgü modeli

Videolu anlatımla çapraz örgü nasıl yapılır ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.