Çapraz Bağlar Örgü Modeli Yapımı Videolu Anlatım


Hanımlar çapraz bağlar örgü modeli çok popüler olmasa da hareketli ama sade duruşuyla ne gösterişli ne de çok düz olsun diyen, orta karar bir şeyler denemek isteyen kadınların tercihi olabilir örgü konusunda. Çapraz örgü yapımı yeni başlayanlar için biraz uğraştırıcı olabilir. Çapraz örgü tekniği, düz örgüye göre daha karmaşıktır. Bu yüzden yeni başlayanların hemen yapmak için uğraşmasını tavsiye etmem. Yeni başlayan arkadaşları zorlayabilir ve daha baştan yapamayacakları hissine kapılmalarına neden olabilir. Çapraz örgü tekniği, örgü modelleri yapılışı konusunda daha deneyimli kişilerin rahat çalışabileceği bir modeldir.çapraz örgü nasıl yapılır

Çapraz örgü nasıl yapılır diye merak edenler için örgü modelleri anlatımlı çalışmalarımızda çaprazlama örneği de bulunuyor. Çaprazlama örgü yapımı düz örgüye göre karmaşık olmakla birlikte bu model her el işi yapım için de uygun değildir. Öncelikle çaprazlama örgü modeli, model içinde aralıkları bulunan bir örnektir. Yani bu model kazak, hırka gibi daha sık çalışılması gereken giysiler için uygun değildir. Daha çok şal ya da atkı için uygun olabilir. Açık ve aralıklı kullanılmak isteyen hırkalar için de kullanılabilir bunun yanı sıra.

Sade bir model olduğu için değişik renklerle çalışmayı pek kaldırmaz. Bu model daha çok tek renk üzerine çalışılabilir. Bununla birlikte hem sade hem de hareketli havası sebebiyle, hem canlı ve renkli hem de mat ve koyu renklerle iyi bir uyum yakalar ve kendini her renk tonunda gösterir.

Videolu anlatımla çapraz bağlar örgü modeli yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.