Örgü Bebek Yapımı Videolu Anlatım İle Barbie Bebekler


Kızlar koşun çok güzel bir konu buldum. Bugün sizlere örgü bebek yapımı konusunu paylaşmak istiyorum. Çok güzel oyuncak örgü barbie bebek yapımını videolu olarak sizlere göstermek istedim. Çocukluk döneminde herkesin iyi kötü oyuncaları olmuştur. Oyuncaklar içinden genellikle birisi diğerlerinden daha çok sevilmiş, yatağa bile onunla girilmiştir. Eski dönemlerde yaşayanların şimdiki kadar çok oyuncak seçeneği yoktu. Kız çocukların elinde basit naylon bir bebek ya da bezden yapılmış bir bebek olurdu. Eli becerikli anneler çocukları için evde artan kumaşlardan, düğme, yün gibi malzemelerden kendilerince Örgü Bebek Yapımı teknikleriyle oyuncak bebekler yaparlar, o bebekler de çocukların devamlı ellerinde olurdu. örgü oyuncak bebek modelleri-1

Böyle bebeklerden başka çocuklar için elde örülen yelekler, hırkalar, kazaklar yapılır, giydirilirdi. O güzel günler geride kaldı, her şey gibi oyuncaklar da çoğaldı ama hiçbiriyle yetinmez oldu çocuklarımız. Artık bez bebekler pek yapılmasa da örgü bebek ve oyuncaklar hala yapılıyor. Amigurumi denilen tığla ya da şişle örülen bebekler gibi, çok çeşitli hayvanlar, sebzeler, meyveler de minyatür oyuncaklar olarak yapılıyor.

Binlerce örgü oyuncak modelleri içinden seçim yapmak gerçekten güç, çünkü hepsi birbirinden güzel, birbirinden ilginç oyuncaklar. Oyuncak olarak kullanılmasa da bir anahtarlık ucunda bile çok şirin duruyor, büyük olsanız da, dokunup oynama isteği uyandırıyor.

Tığla veya şişlerle örülecek örgü bebek yapımı ile ilgili çok sayıda resimli anlatım ya da video bulunuyor. Örgü örmeyi seviyorsanız oyuncak örgü bebekler modelleri için bu tarifleri takip ederek kolaylıkla yapabileceğinize inanıyorum. Malzemeler nedir derseniz, bir adet tığ veya bir çift şiş ile evinizdeki kalıntı örgü ipleri. Bu ipler yetmez diyorsanız birkaç farklı renkte yumak alıp örmeye başlayabilirsiniz.

Biraz hayal gücünüzü çalıştırırsanız gördüğünüz modellere kendi düşüncelerinizi de katarak sizler de çok şeker oyuncak bebekler yapabilirsiniz. Anne sevgisi katılarak yapılmış örgü oyuncak bebek ve diğer minik hayvancıklar eminim ki çocuklarınızın elinden düşmeyecektir.

Videolu anlatımla örgü bebek yapımı bölüm-1

Videolu anlatımla örgü bebek yapımı bölüm-2

Videolu anlatımla örgü bebek yapımı bölüm-3

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.