Krokodil Örgü İle Yapılan Şal Boyunluk Ve Bere Modelleri


Krokodil örgü ile birçok yapılan şal modellerinin önüne geçmeniz olasıdır. Krokodil örgü modeli görünüş bakımından daha şık ve en önemlisi daha kullanışlıdır. Genellikle krokodil örgü ile yapılan şal, boyunluk ve bere modelleri çok tutulan örgü modelleridir. Timsah örgü olarak ta geçen bu örgü modeli, krokodil yelek gibi birçok modelde kendini çok güzel gösteren bir örgü çeşididir. Genellikle krokodil şal yapılırken daha ince ipler tercih edilir. Bunun sebebi ise ipin kalınlığının şalın zarafetini kapatmamasıdır. Krokodil şal modelleri araştırılıp birçok abiye etek açık transparan bir bluz üzerine kullanımı uygundur.krokodil örneği boyunluk-1

Genellikle bere yapımında oldukça kullanılan bu model dalga dalga geliyormuş görüntüsü ile bilinir. Genellikle kullanılan şişi numarası 4,5 olup aynı zaman da kullanılan ip ise angora iptir. Örgü tekniği bakımından kolay bir yapımı olan krokodil örgüsü biraz gevşek bırakılarak örülür.

Boyunluk ve şal yapımında oldukça kullanılan bu örgü çeşidi moda olup birçok markanın bile makinelerinde bu örgüyü kullanmasına sebep olmuştur. Kullanılan ipin kalitesi yapmış olduğunuz desenin oldukça zarif ve şık görünmesini sağlamaktadır. Krokodil örneği ile sizde sevdiklerinizi soğuk kış günlerinde ısıtabilirsiniz.

Aynı zaman da onlara da yapılma tekniğini gösterebilirsiniz. Bu model önümüzde ki kış aylarında tekrardan gündeme geleceği için sizde şimdiden bu örnekleri öğrenerek krokodil şal yapımı hakkında bilgi toplamanız mümkündür.

Krokodil örgü ile yapılan çeşitli örgü modelleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.