Video Anlatım İle Dantelden Çaydanlık Yapımı Çok İlginizi Çekecek


Merhaba hanımlar bugün çok ilginç bir örgü konusu olan video anlatımlı dantelden çaydanlık yapımı konusu paylaşmak istiyorum. Çay Türk insanının vazgeçilmez içeceklerindendir. Kahvaltıya çaysız oturulmaz, ikindi çayları, çay davetleri yaşamımızın başköşesinde olmuştur her zaman. Demini almış, tavşankanı bir çayla gözümüzü açar, dinleniriz. Yaşamımızda bu kadar çok yer kaplayan çay gibi çaydanlıklar da önemlidir. Ailedeki kişi sayısına göre büyük ya da küçük, porselen ya da çelik çaydanlıklar her evin mutfağında yerini almıştır. Akşam yemeği için pişen bir pilavın demlenmesi için nasıl üzerine bir bez örtülüyorsa, demlenmiş ve masaya gelmiş çaydanlıkların üzerine de unutulmaya yüz tutsa da öyle güzel örtüler örtme adetlerimiz vardır.dantel çaydanlık

Örgüyle yapılan cıvıl cıvıl dantelden çaydanlık yapımı, çaydanlık örtüleri masayı güzelleştirdiği gibi çayın da çabucak soğumasını engelleyecektir. Görüyorsunuz ya örgü ile neler yapılabiliyor, nerelerde kullanılabiliyor. Siz de özendiyseniz dantelden çaydanlık yapımı videolu anlatım ya da bulabileceğiniz örgü detaylarını gösteren fotoğraflarla yapıp masalarınızı şenlendirebilirsiniz.

Evlerde hemen her yerde işe yarayacak örgü aksesuar yapılabiliyor. Bu aksesuarlardan biri de dantel örgü çaydanlık ve şekerlikler. Çaydanlığınıza papatyalarla süslü bir örtü ve yanına onu tamamlayacak olan yine o derece cici bir dantel şekerlik yapılabilir. Şekerlik yapmak için kalıp amaçlı bir kâseye ve dantellerin sertleşip dik durabilmesi için bir miktar kolaya ihtiyaç duyacaksınız.

Sizin becerikli elleriniz bunun da üstesinden gelir. Çaydanlıklarınızı, şekerliklerinizi içinizden geldiği gibi tığ işi dantel örtülerle çiçeklerle bezeyin. Çaydanlığınızı giydirin ve bahar tazeliği getirecek dantel örgü dantelden şekerlik ile şeker gibi mutfaklarda huzurla ve keyifle çaylarınızı yudumlayın.

Dantelden çaydanlık yapımı bölüm-1

Dantelden çaydanlık yapımı bölüm-2

Dantelden çaydanlık yapımı bölüm-3

Dantelden çaydanlık yapımı bölüm-4

Dantelden çaydanlık yapımı bölüm-5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.