Örgü El Çantası Modelleri Yapımı – Videolu Anlatımla El İşi Çanta Yapımı


Örgü ile sadece kazak, ceket, şal gibi eşyalar mı yapılır diye başlıyorum bu defa. Mesela bu konumuzdaki örgü çanta nasıl yapılır merak ediyor musunuz ? Eğer ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin inşallah. Örgü örmek henüz hiç yapmamış olan bayanlara biraz zor gibi görünse de karar verip örmeye başlayınca kolay olduğunu göreceklerdir. Örgü bazı kişilerin elinde bir sanata dönüşüyor. Öyle ürünler ortaya çıkarıyorlar ki bakmak bile keyif veriyor. Örgü ile yapılmış el yapımı çanta modellerine bakmak da bana çok keyif veriyor. Yüzlerce örgü çanta arasından bazıları sizin zevkinize daha uygun gelecektir. Çok beğendiğiniz bir çanta var ve Bu Örgü Çanta Nasıl Yapılır diye merak ediyorsunuz. Bazı modellerde çanta yapımı diğerlerine göre fazla emek ve beceri isteyecek olsa da daha basit ve kolay yapabileceğiniz modeller de olduğunu unutmayın.

Çanta, her kadının olmazsa olmazıdır. Bizde sizlere videolu örgü çanta yapılışı konusunu paylaşıyoruz. Binlerce çeşit çanta arasından bile yeri gelir isteğimize göre, kıyafetimize uygun veya hayalimizdeki gibi bir çanta bulmakta zorlanırız. Tabii, çantamızın çok bölmeli olması da bizler için önemlidir. Örneğin, ben bir sırt çantası alacaksam en az üç bölmeli olmasına özen gösteririm. Bir kol çantası alacaksam da mutlaka gizli bir bölmesi olup olmadığını kontrol ederim. Dediğim gibi, çanta kombin yapması zor bir aksesuar olduğu için seçimi oldukça zahmetlidir. Bence bazen kendi çantamızı kendimiz yaparak bu zahmetten kendimizi kurtarabilir.

el yapımı çanta modelleri

el yapımı çanta modelleri

Bulduğumuz orijinal fikirleri el emeği göz nuru işlerimize aktararak gönül rahatlığı ile kullanabiliriz. Benim beğendiğim, kullandığım bir el yapımı çanta modeli olan örgü çanta gayet kullanışlı, estetik ve dikkat çekici bir çanta modeli.

Ayrıca bu mevsimlerde, yanımıza fazla bir şey almadığımızı düşünürsek gayet doğru bir tercih oluyor el yapımı çanta modelleri. Bu yazımda sizlere örgüden çanta yapımı videolu olarak göstermek ve sizin de istediğiniz şekilde, modelde ve tarzda bir örgü çanta tasarlamanızı sağlamak istedim.

Videoyu dikkatlice ve birkaç kez tekrar ederek izlemeyi unutmayın. Tasarlayacağınız bu çantayı, mutlu ve huzurlu günlerde kullanmanız dileğiyle, başka bir yazıda görüşmek üzere sevgili hanımlar… Şimdiden ellerinize sağlık…

örgü çanta nasıl yapılır

Bir örgü çanta yapımı için karar verme aşamasında gerekiyorsa örgü işlerini iyi bilen yakınlarınıza danışabilirsiniz. Hangi renk yapacaksınız, nasıl bir ip seçmelisiniz, şişle mi yoksa tığla mı yapacaksınız, her birine karar vererek başlamalısınız. Şişlerle veya tığla örgü çanta yapılışı ve elde edeceğiniz sonuç sizin emeğinizi ve gözünüzün nurunu taşıdığı için her zaman değerli ve özel olacaktır.

Örgü çantalar yaz mevsimine daha uygun oluyor. Açık renklerle, bol çiçeklerle bezenmiş, ele alınarak kullanılacak kadar küçük ya da birçok eşyanızı içine koyabileceğiniz kadar geniş olabilir. Yılın moda renkleri ve çizgileri evde çanta yapımı için de geçerli olabilir. Çok karmaşık bir model olmasa da yapabileceğinize inandığınız kolay çanta yapımı resimleri ve anlatımları işinize yarayacaktır. Motiflerin birleşimiyle yapacağınız bir çantanın içine uygun renkte bir astar kullanırsanız motiflerin aralıklarından gayet hoş görünecektir.

Çantalar siz sevgili hanımlar tarafından hemen her zaman kullanılan eşyalardandır. Ve bizde sizlere tığ işi el çantası yapımı konusunu paylaşayım dedim. Bir askıyla omuza alınabilen çantalar gibi hemen elimize alıvereceğimiz küçük el çantaları da fazla yer kaplamadığı için çok kullanışlıdır. Renk renk, desen desen örülmüş tığ işi el yapımı çanta modellerini gördükçe hayran oluyorum. Sizlerin de beğeneceğinizi umduğum modelleri gördüğünüzde yapmak isteği duyacaksınız. Fantezi model, el örgüsü, küçük, gece bile kullanabileceğiniz kadar şık bir el çantası yapmak istemez miydiniz? Hayal gücünü de yanından ayırmayan el becerilerine sahip hanımlar ayrıntıları fotoğraflar ve açıklamalarla tığ işi el çantası yapımı konusunda sıkıntı yaşamayacaklardır.örgü el çantası yapımı

Satın alınan mutlaka güzeldir, değerlidir anlayışını yıkmak gerekir. El emeğidir asıl değerli olan. Tığ işinde becerikli olan hanımlar örgü çanta yapımı konusunda da başarılarını ortaya koyacaklardır. Bütün olarak örülüp kenarlardan birleştirilmesi şeklinde kolay çanta yapımı teknikleri olabildiği gibi ayrı motifler örülüp birleştirilmesiyle de örgü çanta yapılışı mümkündür.

Süslemesinde özgürsünüz, kendi ruh dünyanıza ve zevkinize göre evinizde bulunan takı türü küçük parçalarla veya yine tığla örebileceğiniz şirin çiçekler ekleyerek de tamamlayabilirsiniz.

Örgü çantalar sizin için de kız çocuklarınız için de kullanışlı, zevkli, yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir aksesuar haline gelecektir. Kız çocukları için yapacaksanız kırmızının ne kadar cazip olacağını unutmayın ve çocuk çanta yapımı için hangi modeli kullanacağınıza karar verin. Başlayınca bir an önce bitirmek isteyeceğiniz kadar keyif alacaksınız örmekten.

Videolu anlatımla tığ işi el çantası yapımı

Bu örgü çanta nasıl yapılır bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Videolu örgü çanta yapılışı 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.