Masa Örtüsü Dantel Örnekleri Resimli Galeri İle


Hanımlar bugünkü konumuz dantel üzerine olacak. sizlere masa örtüsü dantel örnekleri göstermek istiyorum.  Bazıları masa örtüsü şeklinde bazıları vitrin takımı. Çeşit çeşit dantel modelleri. Hanımların yapmaktan çok keyif aldığı bir gelenektir, danteller. Birbirinden değişik modellerle karşımıza çıkan dantelin hikâyesi ise çok eski. Ta 16. Yüzyıla kadar gidiyor. Tarihte ilk Venedik’te ortaya çıkmıştır. O dönemlerde Venedik’te dantel, hem iğne hem de mekik ile yapılırdı. Zamanla oradan da doğuya gelmiştir. Türkiye’ye gelişi ise yine aynı tarihlerde doğudan Anadolu’ya geçerek olmuştur. Yüzyıllar geçse de her dönem yapılmaktan hiç vazgeçilmemiş ve hatta yeni motifler eklenerek tarihe damgasını vurmuştur. Özellikle masa örtüsü dantel örnekleri ile.tığ işi dantel örnekleri resimli

Ayrıca günümüzde danteli elbise, çanta, yatak örtüleri, yetişkin ve bebek kıyafetleri, şapkalar, eldivenler, bereler ve daha birçok alanda yapılıyor. Ama hanımların yapmaktan en çok keyif aldığı motifler, Dantel masa örtüsü modelleri nereye giderseniz gidin, her daim göz alıcı güzellikleriyle karşınıza çıkabilir. Elbette ki, yapan ellerin deneyimli olması o modellerde ki çekiciliği daha belirgin hale getirebilir.

Dantel yapmaya ilk defa başlayanların en büyük yanılgısı çoğu zaman örgü şişleriyle de yapılabileceğini düşünmektir. Aslında sadece tığla yapılan dantel motifleri başlangıçta bilmeyenler için zor da olsa zamanla keyifli olmaya Başlar. Hele ki dantelle oynamayı sevenler için.

Yeni başlayanlar, etrafınızda bu konuda iyi olan kişiler varsa onlardan yardım alabilir ve kolay motiflerle yola çıkabilirsiniz. Eğer bu konuda yalnızsanız o zaman dantel örnekleri resimli ve videolu anlatımları takip ederek başlayabilirsiniz. Zaman içinde deneme yanılma yöntemiyle ne kadar ilerlediğinizi göreceksiniz.dantel masa örtüsü örnekleri

Çok eski zamanlardan beri yaşamımızın her anında bizimle birlikte olan danteller, sizin hayatınızda da tıpkı büyüklerimizde olduğu gibi güzel ve keyifli anılara tanıklık edecek. Hatta hep çok beğendiğiniz ve yapmayı arzu ettiğiniz o güzelim dantel masa örtüsü modellerini yapmak, artık sizin için de çok kolay olacaktır.

Resimli galeri ile masa örtüsü dantel örnekleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.