104 Yaşındaki Örgücü Nine Ve Ekibinin İntikamı


Merhaba hanımlar bugün sizlere 104 yaşında örgücü nine ve arkadaşlarının bir sanat festivali ile alakalı yaptıkları ilginç bir eylemi paylaşacağım. Yerel bir festivale kabul edilmeyen örgücü nineler ekibi yaptıkları intikam planı ile sanat festivalinden daha çok ilgi çekmişler. Aslında baya ilginç bir haber konusu. Daha önce sitede böyle bir bölüm yoktu. Fakat artık böyle bir bölüm eklemeyi düşünüyorum bakalım. Hobi haberleri olarak isimlendirmeyi düşündüğüm sitemizin bu bölümünde başta örgü olmak üzere çeşitli hobi alanları ile alakalı ilginizi çekebileceğini düşündüğüm ilginç komik haberleri bilgileri paylaşacağım.yarn bomb (6)

Neyse gelelim konumuza. Haberimiz biraz eski ama ben sitede böyle bir bölümü yeni açacağım için sizlerle şimdi paylaşıyorum. 14-15 Eylül 2015 tarihlerinde İskoçya da 3 kasabada bir yerel sanat festivali düzenleniyormuş. İsimleri  Selkirk, Ettrickbridge ve Yarrow olan bu üç kasabada “Yes Arts Festival” adında bir sanat festivali düzenleniyormuş. Ve bu bölgede de çoğunluğu yaşlı kadınların oluşturduğu bir örgücü nineler derneği varmış . Derneğin de başkanı 6 torunu 14 de torundan torunu olan 104 yaşındaki Grace Brett adındna totnton İskoçyalı bir ninemiz var. Dernek üyeleri tamamına yakını ileir yaşlı olan 40 üyeli bir dernek.

Bu dernek bu yerel sanat festivaline katılmak istiyorlar ve örgüleri tanıtmak istiyorlar. Fakat örgücü nineler derneği üyelerinin bu isteği festival heyeti tarafından kabul edilmiyor. Buna üzülüp sinirlenen nineler bir intikam planı yapıyorlar. Adına ‘Yarn Bombing’ dedikleri bu eylem planına göre festival tarihine 1 yıl kala bu kararı alıyorlar. Tüm üyeler bir yıl boyunca çeşitli örgüler yapıyorlar. Planlarını gizli tutuyorlar. Yarn Bombing dedikleri şey ise örgü bombası manasında.örgü festivali (6)

Bu bir yıl boyunca çeşitli örgü aksesuar modelleri, örgüden çitler telefon kulubeleri şişeler tabaklar ve daha bir çok ilginç örgü modelleri örüyorlar. Ve festival sabahı bunları festivalin gerçekleşeceği sokak ve caddelere yerleştiriyorlar. Görenler hayret ediyor ve yerel sanat festivalinden daha çok ilgi çekiyor. İnsanlar sabah festivale gitmek için yola çıktıklarından tüm cadde ve sokaklarda daha önce hiç görmedikleri ilginç örgüler görüyorlar. Ve hayret ediyorlar. Ve işin sonunda bunu planlayanların en yaşlısı 104 yaşında olan tamamı ileri yaşlı 40 üyeli örgücü nineler gurubunun yaptığı öğrenilince iyice haber oluyor.

Burada olayla alakalı BBC’nin yapmış olduğu habere bakabilirsiniz. Grubun içindeki en yaşlı üye olan 104 yaşındaki Grace Brett olayın ilginçliğini arttırıyor. Çünkü 104 yaş (şimdi 105 olmuştur )örgü festivali (3)

Şimdi aşağıya bu 104 yaşındaki ninemizin röportaj videosunu paylaşıyorum sizlerle. Grace Prett isimli bu teyzeye basında örgü bombacısı diyorlar. :):):) Siz misiniz bizi sanat festivaline almayan hee bizde sizin festivalinizi el emeği örgülerimizle bombalarız. :):)

Örgücü ninelerin sanat festivali için yaptıkları örgüler ve yarn bombing resimleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.