Kağıttan Gül Yapımı Resimli Anlatım – Kağıttan Kırmızı Gül


Kızlar kendi el emeği ile her şeyi yapmayı seven hanımlar. Sizlere bugün kağıttan gül yapımı resimli anlatım konusunu paylaşıyorum inşallah. Uzun yıllar önce, yani teknolojinin bizi esir almadığı dönemlerde küçük şeylerle mutlu oluyorduk. Kâğıttan gemi yapımı, kâğıttan çiçek, kâğıttan gül yapımı ve elimizde çevirdiğimiz tuzluk adı verdiğimiz kâğıt oyunu bizi hayli eğlendirirdi.         Kâğıttan kolay gül yapımı bir zamanlar hepimizi esir almış bir meşgaleydi. Kâğıttan çiçek nasıl yapılır demeyin. O kâğıtları incelikle yapılan kıvırma işlemleri ile muhteşem kâğıttan çiçek elde ediliyordu.kagittan-gul-yapimi-14

Yaptığımız kâğıttan çiçek ile bin bir türlü muziplikler yaparak annemize, kardeşimize, sevdiğimiz kıza ve hatta zaman sadece kâğıttan gül yaptım çöpe atmak olmaz dediğimiz için sokaktan geçen tanımadığımız birine verdiğimiz oluyordu. Okulda el işleri dersinde bize öğretilen el becerileri ile kâğıtlara bin bir türlü şekiller verilirdi ve hepsi eve gelindiğinde denenirdi.

Şimdi ise bu işlemler artık yavaş yavaş yok oluyor diyebiliriz. El becerileri dersinde canı sıkılan 10 yaşında bir çocuk eve gidip telefon ile oyun oynamayı iple çekiyor. Burada ailelere düşen en büyük görev çocuklarını teknolojiyi doğru kullanmaya teşvik etmek ve teknoloji kullandığı kadar el becerileri ve sosyal hayatlarından kopmadan cep telefonu ve tabletler yerine sokakta arkadaşlarıyla oyun oynamaya teşvik etmeliyiz.kagittan-gul-2

Böylece eskiden bizim yaptığımız ve yaparken mutlu olduğumuz kâğıttan objeleri onlara öğrettiğiniz de bu onlara anlamsız gelecek ve zevk almayacaklardır. Fakat el becerileri gelişmiş bir kişi için bir kağıt parçası muhteşem kıvrımlar ve boyamalarla bir şahesere dönüşebilir.

Galeri olarak kağıttan gül yapımı resimli anlatım

Diğer bir kağıttan gül yapımı konumuza gelecek olursak.

Sevdiklerinize solmayan, bir ömür boyu saklayabilecekleri bir çiçek vermek ister misiniz? Şimdi bu nasıl olacak demeyin aslında ilk günkü halini muhafaza eden bir çiçek, unutulmaz bir kırmızı gül yapmak o kadar da zor değil. Kâğıttan gül yapımı adım adım resimli anlatım bu konuda size tam olarak yardımcı olacaktır. Kağıttan çiçek yaparak sevdiklerinize el emeği bir hediye vermenin yanı sıra unutamayacakları her daim sizi hatırlatan özel bir hatıra da vermiş olacaksınız.

Kağıttan gül yapımı ile dostlarınıza armağanlar hazırlamanın yanı sıra evinizi dekore edebilir, salonunuzda, şık bir vazo içinde kağıttan yaptığınız çiçeklerinizi sergileyerek misafirlerinizin beğenisini kazanabilirsiniz. Kagıttan gül yapimi ile sevgilinizle romantik bir akşam yemeğinde size eşlik edecek gülleri hazırlayabilirsiniz.

Kağıttan yapacağınız çiçeklerle yaşam alanlarınızda her mevsim bahar havası estirebilir, motivasyonunuzu arttırabilir, pozitif bir ruha sahip olabilirsiniz. Kağıttan çiçek yaparak edineceğiniz el işi ile gün boyunca kazandığınız stresi dağıtabilirsiniz. Kağıttan gül yapımı ile atık olarak ayrılmış kağıtları, kartonları yeniden değerlendirme olanağı bulabilirsiniz.

Peki, kağıttan çiçek nasıl yapılır? Diyorsanız bu konuda kağıttan gül yapımı resimli anlatım size yardımcı olacaktır. Her aşamasını kolaylıkla yapabileceğiniz kagıttan gul yapimi aşama aşama anlatıldığı kağıttan gül yapımı resimli anlatım ile sizde kendinize özel, kendinizin yaptığı, dostlarınıza da hediye edebileceğiniz ölümsüz bir kağıttan çiçek bahçesine sahip olabilirsiniz. Bu özel ve unutulmaz hatıra çiçekler ile sevdiklerinizin gönül bahçesinde unutulmaz bir yere sahip olacaksınız.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.