Pratik Şekilde Keçeden Patik Yapımı Resimli – Keçeden Bot Nasıl Yapılır


Sevgili hobici hanımlar sizlere bugün keçeden patik yapımı konusu paylaşıyorum. Patik deyince akıllara hemen bebekler, küçük çocuklar gelse de büyükler de ayaklarını soğuktan korumak için yumuşacık, el emeğiyle oluşturulmuş patikler giyerler. Kendisi yapamayanların mutlaka becerikli bir yakınları vardır, nazları geçiyorsa bir tane yaptırabilirler. Zaten çok uzun da sürmeyecek, evde kullanılan terliklerden daha kullanışlı ve yararlı bir eşya kullanmış olacaklardır. Patik yapmayı öğrenmek isteyenler de olabilir Onlar için pratik şekilde keçeden patik yapımı resimli olarak açıklanmıştır.kece-patik-yapimi-8

Büyük birine yapmadan önce bir bebek için keçeden patik yapımı denenebilir. Süslü püslü son halini görüp hem siz hem çevrenizdekiler beğendikten sonra kendiniz için bir tane keçeden patik yapmaya başlayabilirsiniz. Koyun yünlerinden elde edilen keçe birçok kendin yap projesinde kullanılmaktadır.

Yünler bir dizi işlemden sonra bir çeşit kumaş haline getirilmiş olup sıcak tutmakta, sıcağın korunmasını sağlamakta, su da geçirmemektedir. Keçe Orta Asya’da giysi yapımında ve daha başka yerlerde kullanılmıştır. Günümüzde de seccade, yolluk, atlar için eğer örtüsü, çobanlar için kepenek, çorap, keçe patik bot yapımı, genel kullanım için çadır, çizme yapımı çok görülmektedir. Meraklıları ararsa çok sayıda keçeden patik modelleri bulabilecektir.

Gelelim yeniden keçe patik yapımı açıklamalarına. Resimli açıklamalar incelenirse yapım aşamaları ve ayrıntıları görülmektedir. Bir kartona keçe patik kalıpları hazırlayarak dört parça keçe kesilip, parçaların uygun bir şekilde bir araya getirilip kenarlarından dikilmelidir. Farklı renklerdeki ince ya da daha kalın keçe kumaşları hobi ve elişi malzemeleri satan dükkânlardan, tuhafiyecilerden satın alınabilmektedir.

Resimlerle keçeden patik yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.