Ponpon Çeşitleri Ve Ponpon Yapımı – Ponpon Nasıl Yapılır


Kızlar sizlere bugün çeşit çeşit ponpon modelleri ve ponpon yapımı örnekleri paylaşacağım inşallah.  Birde iki adet video paylaşmayı planlıyorum. Minik yuvarlak ve püsküllü topçuklardan oluşan püsküllerin kullanılamayacağı yer yok gibi. Bir anahtarlık uzuna takılabileceği gibi örgü bir çantanın, heybenin kenarlarını da süsleyebilir. Örgü bere kenarlarında, elbiselerde, hırkaları kapatmak için bağcık olarak kullanılan şeritlerin uçlarında da gayet şirin durur. O büyüklü küçüklü renkli ponpon çeşitleri ve ponpon yapımı her zaman ilgimi çekmiştir ama açık söyleyeyim yapmayı hiç denemedim.ponpon-paspas-modelleri

Çok sık kullanılan bir süsleme aracı olan ponponu paspasa dönüşmüş halde gördünüz mü? Ben de görmemiştim ama tesadüfen bir web sitesinde görünce başka nerelerde nasıl kullanılabileceğini araştırmıştım. Bugün de sizlerle paylaşmaya karar verdim. En çok ilgimi çeken ponpon modelleri ponpondan yapılan çiçek buketleri ile ponpon paspas olmuştu. Sizin de beğeneceğinizi tahmin ediyorum.

Buyurun buradan ponpon paspas nasıl yapılır adlı videoyu izleyin.


Ponponlar çocukların da çok ilgisini çekiyor. Klasik ponponlar renkli yuvarlak püsküllerdir ama kırmızı ve yeşil iplerden yapılan çilek ve karpuz şeklindeki ponponlar da çok güzeller. Böyle şeker ponponlarla mutfaklar neşelendirilebilir mesela. Bebekli bir evde ponpon paspas ve ponpon halı olması hoş olmaz mıydı? Görüyorsunuz ya günümüzde ponpon yapımı artık ev dekorasyonu için de geçerli.

Geniş kullanım alanı bulunabilen ponpon nasıl yapılır derseniz onun da kolayını bulmuşlar. (foto galerinin alt tarafında kolay ponpon nasıl yapılır adlı video var bakabilirsiniz. ) Renkli ipler bir çatala dolanarak veya daire şeklinde kesilmiş ve ortası da daire şeklinde boş olan kartona dolanarak ponpon yapılabilmektedir. Yapılacak ponpon küçükse çatal yeterli olacaktır. Daha büyük yapılacaksa kesilen kartonun çapı ona göre ayarlanır. İpleri yan yana gelmiş dört parmağa dolayarak da ponpon yapmak mümkündür. Simli iplerle yapılması da denenebilir.

Kızlar galerinin alt tarafında sizlere kolay ponpon yapımını anlatan bir video ekledim.

Ponpon yapımı modelleri resimli galeri

Hanımlar burada da sizlere kolay ponpon nasıl yapılır bunu gösterelim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.