Örgü İğnelik Modelleri – Tığ İşi İğnedanlık Modelleri


Merhaba sevgili ziyaretçiler. Örgü iğnelik modelleri ile geldim karşınıza.  Bugün artık evlerde dikiş diken çok az insan kaldı. Oysa yaşı birbirine yakın olan eski neslin de hatırlayacağı gibi annelerimiz, büyükanneler veya teyzelerimizin bizlere diktiği elbiseleri etekler, pijamalarla büyüdük. Evet, belki usta terzi değildi evimizin büyükleri ama bayramlık yeni elbiseler çoğu evde onların elinden çıkardı. Ellerinden gelen kadarını yapar ve iyi işler çıkarırlardı.örgü iğnelik yapımı

O zamanları hatırlayanlar iğnelerin el altında tutulması ama bu arada dağılmaması için değişik modellerde minik iğnelikler kullanıldığını da görmüştür. Örgü iğnelik modelleri çeşit çeşitti. Benim aklımda en çok şapka şeklinde olan ve tığla örülmüş küçük iğnelikler kalmış. Örgü iğnedanlik olarak yapılmış olan minik yastıklar da çok hoş görünüyordu.

Mahallelerde de terziler vardı, ölçüler alınır, kişiye özel elbiseler, etekler, pantolonlar, gömlekler diktirilirdi. Onların da iğnelik modelleri farklı olurdu. Bileğe takılanları da vardı. Derleyip sayfamda sizlerle paylaştığım resimlere bir göz atın. İçlerinden biri belki size de tanıdık gelecektir. Beyaz dantel iğnedanlık modelleri en şık olanlarıdır.

Bugün de hala bazı mahalle aralarında iş yapan terziler bulunuyor. Terzilerin yolunu en çok da pantolon paçalarının kısaltılması gerektiği zaman hatırlıyoruz. Bazı evlerde de hala dikiş dikilebiliyor. Dikiş sadece yeni bir elbise veya etek, bluz için gerekmez.

Bir söküğün dikilmesi, bir fermuarın da değiştirilmesi gerekebilir. Söz yine döndü dolaştı örgülere geldi. Ara sıra da olsa eliniz iğne iplik tutuyor ve bir şeyler dikiyorsanız örgü iğnelik yapmanız için iyi bir nedeniniz var sayılır. Sayfamdaki iğnedanlık modelleri yapımı zor olmayan, tığla yapılan çok hoş modeller.

Örgücü hanımlar için örgü iğnelik modelleri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.