El Yapımı Yorgan Ve Yatak Örtüsü Modelleri Resimli Galeri


Hanımlar el yapımı yorgan modelleri resimli galerili konumuza hoş geldiniz. Günümüzde çok farklılaşan tekstil anlayışı kendini ev eşyaları ve mobilyalarında da göstermektedir. Eskiye nazaran artık kimse el yapımı yorgan ve yatak örtüsü modelleri kullanmamakta yerini hazır tekstil ürünlerine dayamaktadır. El dikimi yorgan modelleri eskiye nazaran günümüzde çokça yer bulamasa da halen el işi yorgan işi yapan ve kültürümüzün bir parçası olan bu geleneği sürdüren kişiler bulunmaktadır. Önceden köylerde ve kazalarda çokça yapılan ve bu işten para kazanan birçok insan bulunmaktaydı.el yapımı yorgan

El yapımı yorgan modelleri özellikle günümüzde çok sık görülmese de eskiden genç kızların çeyizlerinde bulunmaz ise olmaz parçalardan biriydi. Evlenecek olan kızın annesi, teyzesi halası veya kayınvalidesi tarafından hediye olarak hazırlanan el dikimi yorgan önemli ve değeli parçalardan biriydi.

Bunun yanı sıra el yapımı yorgan ve yastıklar çeşitli uğraşlar sonucu, uzun zaman alan bir el işi yöntemidir. Günümüzde çok fazla genç kız tarafından tercih edilmemesinin sebeplerinden biri de budur. Bir diğer sebebi ise modernleşmenin getirmiş olduğu ve teknoloji ile birleştiği için bu artık eskisi kadar özel olmayan ve üstüne düşülmesi gerekmeyen bir durum haline gelmiştir.

Bu nedenle bu gelenek gitgide körelmiştir. Fakat bazı illerimizde bu gelenek hale sürdürülmekte ve gelecek nesillere aktarılmak için uğraşılmaktadır. Sonuç olarak el yapımı yorgan ve yatak örtüsü modelleri geçmişte ne kadar değerli ve özel olsa da günümüzde her ne kadar değeri düşmüş gözükse de bir kısım tarafından halen korunmaktadır.

El yapımı yorgan örnekleri resimli galeri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.