İlginç Kağıttan Uçak Yapımı – En Hızlı Kağıttan Uçak Yapımı


Merhaba el sanatları ve hobi takipçileri bugün sizlere origami alanından bir konu ile devam edeceğim. Kağıttan uçak yapımı konusu ilk defa paylaşıyorum. Özellikle yeğenlerim çok ısrar ediyor bazen bizi uçak yap diye. Bende aklıma geldi sizlere kağıttan uçak yapımı konusu paylaşayım dedim. Farkımız olsun diye de öyle klasik bir kağıttan uçak değilde daha tarz ve iddialı bir uçak modeli yapımı paylaşalım dedik bakalım. kağıttan uçak yapımı

Kağıttan uçak nasıl yapılır herkes bilir az çok.  Yinede bilmeyenler için kağıttan uçak yapma işi aslıda origami işinde ilk yapılan kağıt katlama örneğidir. Bu videoyu yapan arkadaş iddilı konuşuyor en hızlı kağıttan uçak yapımı diyor. Sizde yapın bakalım hızlı uçuyor mu ?

Ama hangi uçağı yaparsanız yapın uçağı güzel fırlatmak ve hava akımı önemlidir. Origami sanatı aslında Japonlar’a ait bir sanat olduğu için Japonya da kağıttan uçak yapma yarışması olduğunu biliyor muydunuz ?

Evet Japonlar da origami işi bizimkisi gibi kağıttan uçak felanla bitmiyor. yapımı 10-15 saat süren origami modelleri var. Büyük ustalar var. Zaman zaman sizlere onların çalışmalarını da paylaşmak istiyorum ama çok konu var hangi alandan hangi konuyu paylaşayım bilemiyorum bazen.

Neyse konumuza gelecek olursak sevgili takipçiler. Resimde de gördüğünüz gibi böyle renkli renkli kağıttan uçak yaparak yeğenlerinizi sevindirebilirsiniz. Hatta üzerine şekiller çizip onların hayal gücü ile eğlenmelerini seyredebilirsiniz.

Bizi takip etmeye devam edin her gün yeni konularla buradayız inşallah.

Videolu anlatımla kağıttan uçak yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.