El Örgü Elbise Defilesi – Dantel Örgü Modelleri Elbise Motifleri


Sevgili örgü sever hanımlar bugün sizlere belkide çoğunuzu ilk defa duyup göreceği bir şeyden bahsedeceğim. Yabancı ülkelerde örgü elbise defilesi yapıldığını biliyor muydunuz ? Sanırım İspanya, Portekiz Meksika ülkelerinden birinde oluyordu. Sizin için durmak bilmeden farklı örgü konuları araştırırken bu resimleri buldum. Bizim örmeye üşendiğimiz örgü elbiseleri, dantel elbise modelleri yapıyorlar birde bunun sokakta defilesini bile yapmışlar.

Bana şahsen oldukça ilginç gelmişti bende sizlerle paylaşayım dedim. Szilere daha önce bir çok dantel elbise örnekleri paylaşmıştım. Bazı modeller çok fazla ilgi görmüştü ve bana fiyatını soranlar olmuştu. İnsanlar hem soruyorlar kaç para diye. Soruyorlar çünkü el işçiliğini sanatını çok beğenmişler ama fiyatını söylüyorsun oo çok pahallı diyor. Yani sen bu elbiseyi yapmak için 1 ay uğraşacaksın sonra hazır elbise fiyatına 100-150 TL ye almayı bekliyorlar.

Bu aslında el emeği ile bir şeyler yapıp satmak isteyen bir çok hanımın ortak derdi. İnsanlar el emeklerine hak eden değeri vermek istemiyor. Aslında onda çok büyük emek var. Ben hangi model hatırlamıyorum ancak çok güzel uzun boydan dantel örgü elbise modeli vardı onu tasarlayan İspanyol firmaya ulaşmıştım ve 2000 dolar fiyat söylemişlerdi.

Neyse hanımlar sizlere resimleri ekleyeyim o zaman bakalım. Kızlar size söz verdiğim gibi her gün yeni konular paylaşmaya devam edeceğim. Bizi ve facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

El örgü elbise defilesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.