Makrome Broş Yapımı – Makrome İpi İle Çiçekli Broş Yapımı


Hanımlar merhaba çiçek makrome yapımı resimli anlatım konusu ile geldim karşınıza. Makrome istediğiniz çeşit çeşit, rengârenk yaratıcı iç dünyanıza göre seçtiğiniz bir ipi kullanarak, el ile emek verdiğimiz parmaklarımızı çalıştırdığımız farklı düğüm teknikleri ile yapılan örme şeklidir. Eğer bu terimleri bilmiyorsak düğüme dekoratif malzemeler yapabileceğimiz ip örgü sanatı da diyebiliriz. Makrome örgü tekniği ile makrome takı modelleri, çiçek modelleri, ev aksesuarları, saksılık ve benzeri birçok şey yapabilirsiniz.makrome çiçek

 

Makromeden yapacağınız şeyler sadece sizin hayal gücünüzle sınırlıdır. El emeği ile mükemmel işler çıkarabileceğimiz tamamen elde yapılan ve hiçbir alet aparat kullanılmadan yapılan makrome örgü tekniği aslında biraz zahmetli emek isteyen bir iştir. Ellerinizin parmaklarınızın hünerlerini sergilediği eşsiz örgü şekilleri de diyebiliriz.

Ama şuan makrome örgüsünü yapmaya yardımcı pratik aparatlar üretilmiştir. Bize fabrikasyon büyük makineler değil de hobi amaçlı üretilen küçük aparatlar yeterlidir. Dün, naylon, ipek ve ya değişik ip çeşitleri kullanarak ve ya makrome ipi ile şaşırtıcı yaratıcı işler yapılabilir. Düğüm atma tekniği ile kıvrık kat kat, birbiri içine geçmiş dekoratif çiçekler yapabilmeniz için birçok fikir üretebilirsiniz.

Hanımlar sizlere birde kasnak işi çiçek yapımı videosu paylaşayım dedim. Buyurun izleyin.

Evinizde rengârenk kendinizi bir bahçe içinde zannedebileceğiniz harika çiçekleriniz olabilir. Makrome çiçek yapımı ilk başta zor gibi görünse de eliniz alıştıkça rahatlıkla yapabilirsiniz. İsterseniz kırmızı bir gül ya da sarı asil bir lale bu sizin hayal gücünüze kalmış. Hangi çiçeği seviyorsanız siz onu elinizle, parmaklarınızın sihirli gücü ile evinizi süsleyebilirsiniz.

Makrome yapımı tekniği ile çiçek nasıl yapılır ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.