Kurdele İşleri Hobi Çalışmaları – Kurdeleden Yapabileceğiniz Harika İşler


Kurdele nakısı, bir çeşit sanattır ve sanatçının elinden çıkan harika yapıtlardır. Kurdele işleri, dekoratif ve görsel bir tasarımdır. Kasnak üzerinde kumaş germe tekniği ile çalışılan bir el işidir. Kurdele işleri hobi çalışmaları çeşitli kurslar aracılığıyla öğrenilebilen bir tekniktir. Halk Eğitim Merkezleri’nde ya da özel kurs merkezlerinde belli periyodlarla açılan kurdele nakışı kurslarında eğitim alarak öğrenilmektedir. Basit bir tekniği vardır, Kurdele nakışı için alınan özel kurdeleler ile yapılan ve çeşitli desenler ortaya koyulan tekniği uygulamak oldukça zevkli bir iştir.kurdele işleri

Kurdele Nakışı Yöntemi İle Neler Yapılabilir? 

Kurdele Nakışı akla gelebilecek her alanda kullanılabilir. Özellikle çeyiz hazırlamada kullanılan teknik ile mutfak takımları, karyola takımları, pike takımları, perdeler, masa örtüleri, peçeteler, havlu işlemeleri gibi çeşitli çeyiz eşyaları yapılır. Bunun dışında tekstil ve giyim eşyalarında kullanılabilmektedir. Gömlek, tişört, şal, etek ve elbise gibi örgü kazak, ceket gibi parçalarda kurdele nakışı uygulanabilir.

Takı tasarım aksesuarlarında uygulanmaktadır, kurdeleden bileklik yapımı, küpe, kolye, toka yapımı tasarlanmaktadır. Kurdeleden çiçek yapımı ile çeşitli takılarda hoş tasarımlar ortaya koyulabilir. Renkli kurdeleler ile küçük çiçekler yapıp takılara monte edilip kolye ve küpeler özgün hale getirilebilir. Kurdeleden gül yapımı tekniği ile yine takılarda farklı modeller oluşturulabilir.

Kurdeleyi her alanda ve yüzeyde uygulayabilir ve dizayn edebilirsiniz. Diy kendin yap ile çok farklı projeler geliştirerek kurdele ile neler yapılabileceğini gösterebilirsiniz, hayal gücünüzü çalıştırarak yaratıcılıkta sınır tanımayan ürünler yaratın.

Çeşit çeşit kurdele işleri resimli galerimiz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.